Studia stacjonarne

Studia I stopnia
ADMINISTRACJA
 
Studia II stopnia
ADMINISTRACJA
 
Jednolite
PRAWO
 

Studia niestacjonarne

Studia I stopnia
ADMINISTRACJA
 
Studia II stopnia
ADMINISTRACJA
PRAWO ZATRUDNIENIA - KADRY I PŁACE
PRAWO PODATKOWE I RACHUNKOWOŚĆ
 
Jednolite
PRAWO
 

Podyplomowe

ADMINISTRACJA I ZARZĄDZANIE DLA KADRY KIEROWNICZEJ ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ - STUDIA PODYPLOMOWE
ANALITYK AML - PRZECIWDZIAŁANIE PRANIU PIENIĘDZY - STUDIA PODYPLOMOWE
BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY - STUDIA PODYPLOMOWE
HUMAN RESOURCES Z ELEMENTAMI PRAWA PRACY - STUDIA PODYPLOMOWE
KADRY I PŁACE - STUDIA PODYPLOMOWE
OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE
PRAWNA OBSŁUGA PRZEDSIĘBIORCÓW - STUDIA PODYPLOMOWE
PRAWNE I SPOŁECZNE ASPEKTY FUNKCJONOWANIA CUDZOZIEMCÓW W POLSCE - STUDIA PODYPLOMOWE
PRAWO EGZEKUCJI SĄDOWEJ - STUDIA PODYPLOMOWE
PRAWO KARNE SKARBOWE - STUDIA PODYPLOMOWE
PRAWO PODATKOWE - STUDIA PODYPLOMOWE
PRAWO RODZINNE Z ELEMENTAMI PSYCHOLOGII - STUDIA PODYPLOMOWE
PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE
PSYCHIATRIA I I PSYCHOLOGIA SĄDOWA - STUDIA PODYPLOMOWE
SZKOŁA PRAWA FRANCUSKIEGO - STUDIA PODYPLOMOWE

ul. Kopcińskiego 8/12

90-232 Łódź

tel. 42 635 46 48

www.wpia.uni.lodz.pl

http://informatory.uni.lodz.pl/

    • ADMINISTRACJA

      Studia w Łodzi - Uniwersytet Łódzki - kierunek studiów administracja

      Celem kierunku jest wykształcenie nowoczesnej kadry specjalistów administracji i zarządzania publicznego. Kierunek pozwala na zdobycie wiedzy z zakresu prawa, finansów, socjologii i zarządzania. Absolwent studiów administracyjnych potrafi posługiwać się podstawową wiedzą teoretyczną w celu analizowania, interpretowania oraz projektowania strategii działań w administracji.

      Potrafi analizować i interpretować teksty prawne i naukowe oraz wykorzystywać orzecznictwo sądów krajowych i międzynarodowych, w celu rozwiązywania podstawowych problemów pojawiających się w pracy zawodowej. Absolwent jest przygotowany do samodzielnego sporządzania typowych pism procesowych, wygłaszania wystąpień ustnych przedstawiających zagadnienia z zakresu administracji.

      Absolwent po ukończeniu studiów I stopnia na kierunku Administracja – w zakresie uzyskanych kompetencji społecznych – jest przygotowany do aktywnego uczestnictwa w grupach, organizacjach i instytucjach realizujących zadania z zakresu administracji, zajmowania różnych stanowisk, pełnienia różnego rodzaju funkcji i ról.

      Dzięki wszechstronnej formule studiów absolwent kierunku może z powodzeniem podjąć pracę w: administracji samorządowej i rządowej, przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych, firmach doradczych i konsultingowych, organizacjach pozarządowych, organizacjach międzynarodowych i Unii Europejskiej, instytucjach zajmujących się zagadnieniami integracji europejskiej, czy pozyskiwaniem funduszy europejskich.

       

      Wymagania rekrutacyjne

       

      Studia I stopnia
       

      W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Administracja brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

      • Język polski
      • Jeden przedmiot do wyboru spośród: historia, geografia, matematyka, WOS
      • Dwa przedmioty do wyboru spośród: język obcy, matematyka, WOS, geografia, historia 

      Dowiedz się więcej

       

       

      Studia II stopnia
       
      Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Administracja jest złożenie wymaganych dokumentów, a w przypadku przekroczenia przyjętego limitu zgłoszeń w pierwszej kolejności zostaną przyjęte osoby posiadające dyplom ukończenia kierunku studiów należącego do obszaru nauk społecznych
       

    • PRAWO

      Studia w Łodzi - Uniwersytet Łódzki - kierunek studiów prawo

      Studia te przygotowują do podjęcia wszystkich rodzajów aplikacji koniecznych do wykonywania zawodów prawniczych, a także pełnienia Celem prowadzonych na WPiA jednolitych studiów magisterskich na kierunku prawo jest nowoczesne i wszechstronne wykształcenie kadry specjalistów przygotowanych do podjęcia wszystkich rodzajów aplikacji koniecznych do wykonywania zawodów prawniczych, a także pełnienia funkcji wymagających gruntownej wiedzy prawniczej w instytucjach lub organizacjach, tj. jednostkach administracji publicznej, przedsiębiorstwach publicznych i prywatnych, firmach doradczych i konsultingowych, organizacjach pozarządowych, organizacjach międzynarodowych i organach Unii Europejskiej.

      Prowadzone na WPiA jednolite studia magisterskie na kierunku prawo opierają się na zasadach Europejskiego Systemu Transferu Punktów (ECTS – EuropeanCredit Transfer System), co umożliwia najbardziej racjonalne rozłożenie obciążeń studenta pomiędzy poszczególne etapy studiów, a także stuprocentową uznawalność osiągnięć uzyskanych w ramach odbywania przez studentów WPiA UŁ części studiów na innych uczelniach krajowych lub zagranicznych.

      Treści kształcenia przynależą do dziedziny nauk społecznych i dyscypliny nauk prawnych, a także zawierają elementy innych dyscyplin (jak filozofia, nauki socjologiczne, ekonomia i finanse). Problematyka wykładanych przedmiotów odpowiada zakresowi tematycznemu badań prowadzonych na WPiA, obejmując w istocie wszystkie dyscypliny prawnicze, w ich wymiarze zarówno dogmatycznym, jak i teoretycznym.

      W szczególny sposób powiązanie treści kształcenia z prowadzonymi badaniami przedstawia lista zajęć w ramach modułów wybieralnych, która jest cyklicznie weryfikowana i aktualizowana, i przyjmowana na kolejny rok akademicki właśnie po to, by w ofercie dydaktycznej uwzględnić zmiany i nowości w tematyce badań prowadzonych na WPiA. Z kolei powiązania treści kształcenia poszczególnych przedmiotów z kierunkowymi efektami uczenia się prezentuje matryca kompetencji sporządzona dla kierunku.

      Wymagania rekrutacyjne

       

      Studia jednolite magisterskie
       

      W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku Prawo brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

      • Język polski
      • Jeden przedmiot do wyboru spośród: historia, geografia, matematyka
      • Dwa przedmioty do wyboru spośród: język obcy, język łaciński i wiedza o kulturze antycznej, matematyka, WOS, geografia, historia
       

    • PRAWO ZATRUDNIENIA - KADRY I PŁACE

      Studia w Łodzi - Uniwersytet Łódzki - kierunek studiów prawo zatrudnienia - kadry i płace

      Kierunek ma na celu wykształcenie wysoko wykwalifikowanej kadry specjalistów dysponujących wiedzą w zakresie prawnych i finansowych aspektów zatrudniania pracowników oraz umiejętnościami praktycznymi z zakresu kadrowo-płacowej obsługi przedsiębiorców oraz podmiotów administracji publicznej.

      Interdyscyplinarna formuła studiów umożliwia absolwentom zdobycie wiedzy z zakresu indywidualnego i zbiorowego prawa pracy, prawa podatkowego oraz prawa ubezpieczeń społecznych, w tym m.in.: nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy, rozstrzygania indywidualnych i zbiorowych sporów ze stosunku pracy, naliczania wynagrodzeń, rozliczania świadczeń pracowniczych oraz dokonywania rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i urzędami skarbowymi.

      Podczas konwersatoriów i ćwiczeń studenci nabędą umiejętności praktyczne w zakresie tworzenia, uzupełniania i przechowywania dokumentacji i ewidencji kadrowej, zarządzania personelem, obsługi informatycznych programów kadrowo-płacowych oraz realizacji innych obowiązków wynikających z zatrudniania pracowników.

      Program studiów skonstruowany został tak, aby wyposażyć absolwentów kierunku w wiedzę i umiejętności, które będą mogli wykorzystać w codziennej pracy zawodowej przy wykonywaniu funkcji zarządczych, kadrowych, kadrowo-płacowych i rozliczeniowych.

      Wymagania rekrutacyjne

       


      Studia II stopnia

       

      Dla absolwentów studiów pierwszego stopnia i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich – na podstawie złożenia wymaganych dokumentów, a w przypadku przekroczenia przyjętego limitu zgłoszeń w pierwszej kolejności zostaną przyjęte osoby posiadające dyplom ukończenia kierunku studiów należącego do obszaru nauk społecznych.

       

      Dowiedz się więcej

    • PRAWO PODATKOWE I RACHUNKOWOŚĆ

      Studia w Łodzi - Uniwersytet Łódzki - kierunek studiów prawo podatkowe i rachunkowość

      Kierunek prowadzony wspólnie przez Wydziały Prawa i Administracji oraz Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku – jego celem jest wykształcenie wysokiej klasy specjalistów z zakresu prawa podatkowego i rachunkowości, dysponujących merytoryczną oraz praktyczną wiedzą, niezbędną w szeroko pojętym sektorze gospodarczym.

      Kierunek studiów Prawo podatkowe i rachunkowość ma charakter innowacyjny i interdyscyplinarny; łączy wybrane elementy kształcenia na kierunku Prawo i kierunku Administracja w zakresie prawa podatkowego, prawa gospodarczego i prawa handlowego z wybranymi elementami kształcenia na kierunkach Finanse i rachunkowość, Rachunkowość oraz Zarządzanie.

      Obejmuje kompendium wiedzy w zakresie rachunkowości jednostek gospodarczych oraz podatków obciążających przedsiębiorców. Wiedza zdobyta w trakcie studiów na tym kierunku pozwoli jego absolwentom na współuczestnictwo w szeroko rozumianym doradztwie biznesowo – podatkowym, w tym na:

      • prowadzenie podatkowo-prawnej obsługi przedsiębiorstwa,
      • prowadzenie ksiąg rachunkowych (absolwent kierunku, który posiada trzyletnią praktykę w księgowości może wystąpić do Ministra właściwego do spraw finansów publicznych o wydanie certyfikatu księgowego bez uprzedniego złożenia egzaminu sprawdzającego kwalifikacje osób ubiegających się o certyfikat księgowy – na podstawie art. 76b Ustawy o rachunkowości),
      • sporządzanie i analizę sprawozdań finansowych.
      Wymagania rekrutacyjne

       


      Studia II stopnia

       

      Dla absolwentów studiów pierwszego stopnia i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich – na podstawie złożenia wymaganych dokumentów, a w przypadku przekroczenia przyjętego limitu zgłoszeń w  pierwszej kolejności zostaną przyjęte osoby posiadające dyplom ukończenia kierunku studiów należącego do obszaru nauk społecznych.

       

      Dowiedz się więcej

    • ADMINISTRACJA I ZARZĄDZANIE DLA KADRY KIEROWNICZEJ ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ - STUDIA PODYPLOMOWE

      Uczelnie Łódź - studia podyplomowe na kierunku Administracja i zarządzanie dla kadry kierowniczej administracji publicznej
      Studia prowadzone wspólnie przez Wydział Prawa i Administracji UŁ i Wydział Zarządzania UŁ. Celem tych studiów jest pogłębienie wiedzy w zakresie: nowoczesnych form zarządzania w organizacjach sektora publicznego, finansowych aspektów funkcjonowania administracji publicznej, nadzoru, kontroli oraz odpowiedzialności w administracji publicznej.
      Zasadniczym celem studiów pozostaje przygotowanie absolwenta do właściwego i kompetentnego pełnienia kierowniczych funkcji w administracji publicznej. Wymaga to skutecznego przekazania mu kompedium wiedzy w zakresie prawnych i finansowych aspektów działania tej administracji, a także nowoczesnych form zarządzania w organizacjach sektora publicznego. Istotnym celem kształcenia pozostaje także nabycie przez absolwenta umiejętności wykorzystania nabytej wiedzy do praktycznej analizy procesów i zjawisk społecznych, ekonomicznych i prawnych w kontekście zarządzania tymi organizacjami.

    • ANALITYK AML - PRZECIWDZIAŁANIE PRANIU PIENIĘDZY - STUDIA PODYPLOMOWE

      Studia Podyplomowe Analityk AML – Przeciwdziałanie praniu pieniędzy pozwalają na uzyskanie wiedzy, umiejętności i kompetencji z zakresu tematyki przeciwdziałania występowaniu niepożądanych praktyk w obrocie bankowym, zarówno legalnym, jak i posiadającym znamiona przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu, na gruncie regulacji krajowych, unijnych i międzynarodowych. Program odpowiada na potrzeby rynku pracy, w szczególności sektora bankowego, został on przygotowany we współpracy i w odpowiedzi na zapotrzebowanie interesariuszy zewnętrznych – banków i innych instytucji finansowych (Nordea, mBank, EY, Euroclear).

      Dowiedz się więcej

    • HUMAN RESOURCES Z ELEMENTAMI PRAWA PRACY - STUDIA PODYPLOMOWE

      Studia te pozwalają na uzyskanie przez słuchaczy wiedzy, umiejętności i kompetencji zarówno z Human Resources (w takich obszarach jak: rola działu personalnego w organizacji, controlling personalny, proces rekrutacji, assessment centre, systemy wynagrodzeń, zarządzanie kompetencjami, systemy oceny pracowniczej, zarządzanie rozwojem pracowników, proces coachingu i mentoringu, psychologia relacji, zarządzanie komunikacją wewnętrzną, kontrola stresu i emocji, efektywne motywowanie personelu), jak również z zakresu prawa pracy (w takich obszarach jak: zawarcie i ustanie umownego stosunku pracy, podstawowe prawa i obowiązki i odpowiedzialność stron stosunku pracy, elastyczne formy zatrudnienia).

      Dowiedz się więcej

    • KADRY I PŁACE - STUDIA PODYPLOMOWE

      Uczelnie Łódź - studia podyplomowe na kierunku Kadry i płace
      Celem studiów jest zapoznanie słuchaczy z teoretycznymi i praktycznymi aspektami funkcjonowania w firmie komórek kadrowych i płacowych. Program obejmuje prawna problematykę rekrutacji i zatrudniania pracowników, obowiązki pracodawcy wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy, urzędów skarbowych, urzędów pracy, Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Socjalnych, współdziałania w sprawach kadrowych ze związkami zawodowymi.

    • OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

      Uczelnie Łódź - studia podyplomowe na kierunku Ochrona danych osobowych
      Studia podyplomowe podnoszące kwalifikacje pracowników administracji publicznej, Administratorów Bezpieczeństwa Informacji, Administratorów Danych Osobowych oraz poszerzające wiedzę słuchaczy w zakresie ochrony danych osobowych. Studia mają na celu wykształcić specjalistów zajmujących się tworzeniem systemu skutecznej ochrony strategicznych informacji przedsiębiorstw.

    • PRAWNA OBSŁUGA PRZEDSIĘBIORCÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

      Uczelnie Łódź - studia podyplomowe na kierunku Prawna obsługa przedsiębiorców
      Program kształcenia obejmuje poznanie form prawnych przedsiębiorstwa oraz struktury osób prawnych prowadzących działalność gospodarczą, a także dokumentowania prowadzenia takiej działalności i zadań statutowych organów tych osób, kwestie związane z zatrudnieniem pracowników, ich ochronę prawną oraz dokumentowania czynności prawnych związanych z zatrudnieniem, podstawy finansów przedsiębiorstwa, relacji z bankami i ubezpieczycielami, prawo podatkowe (materialne i procesowe), inne obowiązki i uprawnienia przedsiębiorcy związane ze sferą publicznoprawną, relacje łączące przedsiębiorców z kontrahentami (w tym prowadzenie weryfikacji kontrahentów, sporządzanie i wykonywanie umów, a także windykację), podstawowe zasady procedur sądowych w zakresie związanym z prowadzeniem działalności gospodarczej.
      Jednym z kluczowych założeń studiów jest wykształcenie umiejętności praktycznych – dlatego wszystkie zajęcia będą prowadzone w sposób umożliwiający zapoznanie się z wzorami pism, umów, regulaminów i innych aktów stosowania prawa, Słuchacze będą także uczestniczyć w przygotowywaniu takich dokumentów.

    • PRAWNE I SPOŁECZNE ASPEKTY FUNKCJONOWANIA CUDZOZIEMCÓW W POLSCE - STUDIA PODYPLOMOWE

      Celem studiów jest przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz podniesienie kompetencji zawodowych osób udzielających wsparcia cudzoziemcom w Polsce i tych, które mają z nimi bezpośredni kontakt w ramach organizacji publicznych i prywatnych. Z uwagi na obserwowany od lat wzrastający udział cudzoziemców we wszystkich sferach życia społecznego (niezależnie od sytuacji w Ukrainie), konieczne jest merytoryczne przygotowywanie osób mających styczność z obcokrajowcami, do zgodnej z prawem i kontekstem kulturowym obsługi spraw cudzoziemskich.

      Dowiedz się więcej

    • PRAWO EGZEKUCJI SĄDOWEJ - STUDIA PODYPLOMOWE

      Uczelnie Łódź - studia podyplomowe na kierunku Prawo egzekucji sądowej
      Celem studiów podyplomowych jest doskonalenie zawodowe osób podejmujących działania w ramach egzekucji sądowej oraz w ramach nadzoru nad podmiotami podejmującymi takie działania, zaś w wypadku innych słuchaczy – pogłębienie wiedzy, umiejętności i kompetencji w zakresie czynności składających się na postępowanie egzekucyjne.

    • PRAWO KARNE SKARBOWE - STUDIA PODYPLOMOWE

      Uczelnie Łódź - studia podyplomowe na kierunku Prawo karne skarbowe
      Celem studiów jest przekazanie aktualnej wiedzy na temat obowiązujących rozwiązań prawnych w dziedzinie prawa skarbowego i aspektów prawa gospodarczego i finansowego.
      Studia podyplomowe Prawo karne skarbowe obejmują kształcenie w zakresie nauk prawnych i ekonomicznych.
      W dziedzinie nauk prawnych koncentrują się na prawie karnym skarbowym, w tym głównie na odpowiedzialności za przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe oraz prowadzeniu postępowań w sprawach karnych skarbowych.
      W zakresie nauk ekonomicznych studia obejmują kształcenie w dziedzinie rachunkowości i sprawozdawczości finansowej.

    • PRAWO PODATKOWE - STUDIA PODYPLOMOWE

      Uczelnie Łódź - studia podyplomowe na kierunku Prawo podatkowe
      Zakres tematyczny studiów podyplomowych obejmuje prawo podatkowe, postępowanie sądowoadministracyjne, egzekucje zobowiązań podatkowych, politykę podatkową, praco karne skarbowe, rachunkowość i wybrane zagadnienia z prawa cywilnego i handlowego.

    • PRAWO RODZINNE Z ELEMENTAMI PSYCHOLOGII - STUDIA PODYPLOMOWE

      Studia podyplomowe „Prawo rodzinne z elementami psychologii” adresowane są  przede wszystkim do pracowników wymiaru sprawiedliwości oraz osób zainteresowanych pogłębieniem wiedzy praktycznej z zakresu prawa rodzinnego, procedury cywilnej, psychologii i mediacji. Organizatorem studiów jest Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

      W ramach studiów przeprowadzimy 165 godzin zajęć dydaktycznych podzielonych na 11 zjazdów. Zajęcia odbywać się będą w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego (tzw. „Paragraf”), znajdującym się w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 8/12.

      Dowiedz się więcej

    • PSYCHIATRIA I I PSYCHOLOGIA SĄDOWA - STUDIA PODYPLOMOWE

      Celem tych studiów podyplomowych jest podniesienie kompetencji zawodowych w obszarze psychiatrii i psychologii wśród praktyków organów wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania: sędziów i asesorów sądowych, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, policjantów. Część zajęć dydaktycznych będzie realizowana za pośrednictwem środków nauczania na odległość.

      Program obejmuje następujące bloki tematyczne:

      I.  Zagadnienia prawne

      II. Wprowadzenie w opiniowanie psychiatryczno-psychologiczne

      III. Szczegółowe zagadnienia psychiatryczno-psychologiczne

      IV. Warsztat podstawowych umiejętności psychologicznych

      Dowiedz się więcej

    • SZKOŁA PRAWA FRANCUSKIEGO - STUDIA PODYPLOMOWE

      Uczelnie Łódź - studia podyplomow na kierunku Szkoła prawa francuskiego
      Program obejmuje prezentację poszczególnych gałęzi prawa francuskiego zarówno w zakresie prawa publicznego, jak i prywatnego: prawa administracyjnego wraz z postępowaniem sądowo-administracyjnym, prawa cywilnego, handlowego, karnego gospodarczego, konstytucyjnego, prawa pracy, finansów publicznych oraz prawa samorządu terytorialnego. Program obejmuje także prawo wspólnotowe, zwłaszcza w zakresie jego wpływu na prawo francuskie.

 

 

łódź akademicka