pl. gen. J. Hallera 1B,
90-647 Łódź
tel. 42 272 51 75-78
http://www.umed.pl/
Informacje ogólne:
AKADEMIA WSPÓŁCZESNEGO MENEDŻERA ma na celu przekazanie konkretnej wiedzy z obszaru biznesu oraz wiedzy o człowieku, która wesprze liderów, menedżerów oraz wszystkie osoby zarządzające w doskonaleniu funkcjonowania jednostki, zespołu i organizacji, jak również korzystania z potencjału ludzi i znajdowania sposobów na pokonywanie przeszkód wynikających z natury człowieka. Słuchacze otrzymają różnorodne podpowiedzi i ćwiczenia, które usprawnią ich naturalne umiejętności i talenty, a w przyszłości rozwiną również ich pracowników oraz całe organizacje.
Adresaci studiów:
Studia podyplomowe adresowane są do osób, które ukończyły co najmniej studia pierwszego stopnia (każdy kierunek jest akceptowany) oraz:
– zarządzają zespołami pracowników w biznesie, jednostkach ochrony zdrowia lub instytucjach publicznych lub
– przygotowują się do objęcia funkcji menedżerskich.
Celem studiów jest pogłębianie wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie biologii molekularnej, przydatnych w pracy zawodowej. Ponad 60% godzin zajęć dydaktycznych przypada na praktyczne ćwiczenia laboratoryjne, w trakcie których analizy wykonywane są w większości samodzielnie przez słuchaczy, co przyczynia się do opanowania i zrozumienia procedur związanych z obsługą najpowszechniej stosowanych urządzeń w laboratorium biologii molekularnej. Słuchacze studiów zapoznają się także z technikami pozwalającymi na projektowanie leków.
Studia przeznaczone są dla osób zajmujących się praktycznym zastosowaniem metod biologii molekularnej w swojej pracy zawodowej (laboratoria badawcze i doświadczalnej, w tym w dużych firmach biotechnologicznych), którzy dzięki odbyciu studiów poszerzą swój warsztat badawczy.
Zdobyta w trakcie studiów wiedza, jak i umiejętności przydatne będą także dla osób, które zaangażowane są na stanowiskach związanych z zakupem oraz z dystrybucją sprzętów niezbędnych do wykonywania badań z zakresu biologii molekularnej. Przekazywane informacje, jak i praktyczne wykonanie przewidzianych w programie zadań badawczych pozwolą na poznanie istotnych dla pracy elementów doboru sprzętu, zgodnie z oczekiwaniami osób je obsługujących.
Celem studiów jest kształcenie słuchaczy w zakresie podstaw seksuologii, medycyny rozrodu, edukacji zdrowotnej oraz przepisów prawa i zasad etyki, niezbędnych do prowadzenia edukacji w zakresie zdrowia seksualnego i planowania rodziny.
Celem studiów jest przekazanie słuchaczom aktualnej wiedzy i praktycznych umiejętności o cukrzycy i chorobach współistniejących oraz innych chorobach przewlekłych. Słuchacz uzyskuje wiedzę i umiejętności niezbędne do realizowania przedsięwzięć profilaktycznych, prowadzenia edukacji prozdrowotnej, utrwalania i wprowadzania w życie właściwych nawyków żywieniowych oraz zachowania przez chorego właściwej kondycji psychofizycznej po usłyszeniu diagnozy.
Słuchacz uzyska wiedzę niezbędną do wspierania, w procesie leczenia, działań lekarza rodzinnego, lekarza specjalisty, lekarza pediatry, a także pacjentów z chorobami przewlekłymi w społeczności lokalnej, środowisku pracy, nauczania i edukacji.
Studia obejmują wiedzę i praktyczne umiejętności w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań z pogranicza zdrowia i technik cyfrowych, pozwalają absolwentom na wykorzystanie konkretnych technik i narzędzi do analizy europejskich scenariuszy opieki zdrowotnej pod kątem konkurencyjności i zrównoważonego rozwoju.
Dzięki temu absolwenci będą w stanie rozpoznawać i tworzyć nowe modele biznesowe związane z opieką zdrowotną, wdrażać, zarządzać i oceniać nowe technologie (ocena technologii medycznych), a także uwzględniać warunki ramowe związane z cyfrową opieką zdrowotną (prawo, etyka, zdrowie publiczne, zarządzanie itp.). W ramach realizacji studiów przewiduje się zajęcia głównie w formie zdalnej (e-learning). Ponadto uczestnicy będą mieli okazję poznać się i współpracować podczas Summer School, który odbędzie się w Polsce.
Celem studiów jest doskonalenie umiejętności oraz poszerzenie wiedzy z zakresu kosmetologii. Program studiów stanowi uzupełnienie treści realizowanych w trakcie studiów magisterskich. Studia kierowane są do szerokiego grona absolwentów uczelni wyższych, a także osób mających kontakt z przemysłem farmaceutyczno-kosmetycznym.
Dlaczego powinieneś wybrać nasze studia podyplomowe?
PODEJŚCIE NAUKOWE I ETYCZNE:
Naszym celem jest nauczanie wyłącznie procedur potwierdzonych naukowo, przestrzegając standardów etycznych.
WYJĄTKOWY MODEL AKADEMICKI: Wyjątkowy model akademicki.
STUDIA WYBITNIE PRAKTYCZNE: Intensywny tydzień zajęć praktycznych, pod okiem nauczyciela każdy student będzie wykonywał odpowiednie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.
NETWORKING: Wyznajemy filozofię, że zdobyte kontakty sprawią, że będziesz lepiej odnajdywał się w środowisku pracy.
PRACA BEZPOŚREDNIO PO ZAKOŃCZENIU: W momencie skończenia studiów posiadasz niezbędne kwalifikacje, aby zacząć pracować.
DOŚWIADCZENIE I REPUTACJA NASZYCH NAUCZYCIELI: mają własne kliniki i/lub pracują w szpitalu - są na bieżąco z wiedzą i uczą najnowszych technologii.
Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do pracy na stanowiskach:
1) moduł kształcenia FIRMA PROWADZĄCA BADANIA KLINICZNE NA ZLECENIE (CONTRACT RESEARCH
ORGANIZATION – CRO):
a) ASYSTENT BADAŃ KLINICZNYCH/ KOORDYNATOR (CLINICAL TRIAL ASSISTANT/COORDINATOR),
b) MONITOR BADAŃ KLINICZNYCH (CLINICAL RESEARCH ASSOCIATE);
2) moduł kształcenia BADACZ/OŚRODEK:
a) KOORDYNATOR OŚRODKA (CLINICAL SITE COORDINATOR),
b) BADACZ (INVESTIGATOR),
c) PIELĘGNIARKA (STUDY NURSE).
Celem studiów jest przygotowanie farmaceutów do prowadzenia wybranych usług farmaceutycznych oraz świadczeń w ramach opieki farmaceutycznej. Zakres tematyczny będzie obejmował aktualizację wiedzy i umiejętności niezbędnych do prowadzenia wywiadu i udzielania porad farmaceutycznych, prowadzenia konsultacji farmaceutycznych oraz wykonywania przeglądów lekowych, wraz z oceną farmakoterapii i wdrożeniem indywidualnego planu opieki nad pacjentem. W ramach realizacji studiów przewiduje się zajęcia praktyczne ukierunkowane na podnoszenie umiejętności współpracy z pacjentem i lekarzem, prowadzone przez lekarzy wybranych specjalności oraz farmaceutów praktyków.
Informacje ogólne:
Celem studiów podyplomowych jest kształcenie słuchaczy w zakresie podstaw psychiatrii, psychologii, seksuologii oraz unormowań prawnych w zakresie prawa karnego i cywilnego, niezbędnych do przygotowywania opinii sądowo-psychiatrycznych, sądowo-psychologicznych oraz sądowo-seksuologicznych.
Adresaci studiów:
Do postępowania kwalifikacyjnego mogą być dopuszczone osoby, które posiadają dyplom lekarza lub magistra: psychologii, prawa, pedagogiki, resocjalizacji, albo spełniają warunki określone w art. 63 ust. 1 ustawy z dnia 8 czerwca 2001 r. o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów lub posiadają dyplom ukończenia studiów medycznych, psychologicznych lub prawniczych.
Informacje ogólne:
Studia mają charakter studiów uzupełniających – ich celem jest uzupełnienie wiedzy z dziedziny nauk farmaceutycznych oraz w zakresie podstawowych przedmiotów realizowanych w kształceniu uniwersyteckim i mających zastosowanie w procesie wytwarzania i kontroli jakości produktów leczniczych.
Do postępowania kwalifikacyjnego mogą być dopuszczone osoby, które ukończyły studia wyższe w obszarze obejmującym co najmniej jedną z następujących dyscyplin naukowych: nauki biologiczne, nauki chemiczne, nauki medyczne lub weterynarię, i posiadają tytuł magistra, magistra inżyniera lub lekarza, w stosunku do których wymagane jest uzupełnienie wiedzy.
Studia kierowane są do osób, które wiążą swoją przyszłość z pracą w centrach symulacji medycznych jako technicy lub instruktorzy, lub planują prowadzenie dydaktyki i szkoleń w oparciu o symulację medyczną.
O przyjęcie na studia może ubiegać się osoba, która ukończyła co najmniej studia pierwszego stopnia na kierunkach biomedycznych, tj.: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, kierunek lekarski, kierunek lekarsko-dentystyczny, ratownictwo medyczne, psychologii lub innych kierunkach, mających zastosowanie w symulacji medycznej.
Głównym celem studiów jest zapoznanie słuchaczy z formalnymi zasadami organizacji, udzielania, refundacji i rozliczania świadczeń zdrowotnych realizowanych z wykorzystaniem teleinformatycznych środków przekazu. Celem uczestnictwa w studiach jest podniesienie jakości świadczeń udzielanych z wykorzystaniem teleinformatycznych środków przekazu, a także eliminowanie odpowiedzialności podmiotów udzielających tego rodzaju świadczeń za potencjalne szkody majątkowe i niemajątkowe.
Wiedza i umiejętności praktyczne zdobyte w trakcie kształcenia podyplomowego stanowią podstawę efektywnego i zgodnego z prawem udzielania świadczeń, ich organizacji, rozliczania w oparciu o środki publiczne i komercyjne, a także ich optymalizacji.
Celem studiów jest kształcenie słuchaczy w zakresie różnych dziedzin zarządzania i prawa medycznego, umożliwiające zdobycie umiejętności i kompetencji niezbędnych do pełnienia funkcji menadżerskich i kierowniczych w ochronie zdrowia. Absolwent będzie kompetentny do profesjonalnego zarządzania podmiotami ochrony zdrowia, do realizacji programu restrukturyzacji służby zdrowia i efektywnego zarządzania finansami. Będzie posiadał wiedzę z zakresu prawa medycznego oraz umiejętności menadżerskie z zakresu zarządzania podmiotami ochrony zdrowia i zarządzania zasobami ludzkimi.