Studia stacjonarne

Studia I stopnia
BUSINESS STUDIES
LOGISTYKA
MARKETING W PRZEMYŚLE
PAPIERNICTWO I POLIGRAFIA
ZARZĄDZANIE
ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI
 
Studia II stopnia
MASTER OF BUSINESS STUDIES
PAPIERNICTWO I POLIGRAFIA
ZARZĄDZANIE
ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI
ZARZĄDZANIE PRODUKCJĄ
 

Studia niestacjonarne

Studia I stopnia
PAPIERNICTWO I POLIGRAFIA
ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI
 
Studia II stopnia
PAPIERNICTWO I POLIGRAFIA
ZARZĄDZANIE
ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI
ZARZĄDZANIE PRODUKCJĄ
 

Podyplomowe

PODEJMOWANIE DECYZJI MENEDŻERSKICH - STUDIA PODYPLOMOWE
ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM I HIGIENĄ PRACY - STUDIA PODYPLOMOWE
ZARZĄDZANIE I SYSTEMY ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ - STUDIA PODYPLOMOWE
ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ - STUDIA PODYPLOMOWE
ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI - STUDIA PODYPLOMOWE
ZARZĄDZANIE SŁUŻBĄ ZDROWIA I ELEMENTY TECHNIKI MEDYCZNEJ - STUDIA PODYPLOMOWE

ul. Piotrkowska 266

90-924 Łódź

tel. 42 631 37 68

tel/fax + 48 42 684 79 93

e-mail: w8w8d@adm.p.lodz.pl

www.oizet.pl

    • BUSINESS STUDIES

      Studia w Łodzi - Politechnika Łódzka - kierunek studiów business studies
      Na kierunku Business Studies kształci się kadrę dla przedsiębiorstw międzynarodowych oraz przedsiębiorców zdolnych do tworzenia innowacyjnych start-upów na rynkach międzynarodowych. Kierunek studiów wyróżnia się na rynku uwzględnieniem w procesie kształcenia specyfiki zarządzania w środowisku międzynarodowym i zastosowaniem nowoczesnych metod takich jak: Problem Based Learning, Design Thinking oraz Flipped Education.
      Kierunek powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez międzynarodowe przedsiębiorstwa produkcyjne oraz usługowe, dzięki czemu uwzględnia potrzeby różnych sektorów gospodarki, kładąc nacisk na specyfikę zarządzania w środowisku międzynarodowym. Co więcej, powstał w oparciu o międzynarodowe i krajowe wzorce oraz wskazówki uzyskane od interesariuszy zewnętrznych, zgodnie z przyjętą w PŁ polityką jakości kształcenia.

    • LOGISTYKA

      Studia w Łodzi - Politechnika Łódzka - kierunek studiów logistyka
      Studia na kierunku logistyka prowadzone są przez międzywydziałową jednostkę Politechniki Łódzkiej – Kolegium Logistyki.

      Logistyka jako dziedzina interdyscyplinarna, prowadzona na studiach technicznych, wymaga połączenia wiedzy ekonomiczno-menadżerskiej z techniczno-informatyczną. Studenci tego kierunku zdobywają wiedzę i umiejętności zawodowe odpowiadające aktualnym, współczesnym wymaganiom stawianym inżynierom logistyki.

      Program kształcenia obejmuje wiedzę z zakresu zarządzania nowoczesnymi systemami logistycznymi, a także z podstaw zarządzania i ekonomii, towaroznawstwa, zarządzania produkcją i usługami, finansów i rachunkowości oraz prawa. Na przedmiotach kierunkowych zapoznają się z logistyką produkcji i dystrybucji, zarządzaniem zapasami i łańcuchem dostaw, projektowaniem procesów logistycznych, ekonomiką transportu, infrastrukturą logistyczną oraz ekologistyką.

      Ponadto studenci zapoznają się z nowoczesnymi systemami informatycznymi w logistyce, a także z procesem projektowania, powstawania i wdrażania aktualnych technologii informatycznych w przedsiębiorstwach logistycznych.

      Wymagania rekrutacyjne

       


      Studia I stopnia

       

      W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Logistyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
      • Matematyka
      • Język obcy
      • Fizyka lub chemia

      Dowiedz się więcej

    • MARKETING W PRZEMYŚLE

      Studia w Łodzi - Politechnika Łódzka - kierunek studiów marketing w przemyśle

      Jeżeli wśród Twoich planów na najbliższą przyszłość jest:

      • kształcenie się na unikalnym w skali kraju (a nawet Europy) kierunku, łączącym umiejętności marketingowe z kompetencjami inżynierskimi,
      • nabycie kompetencji do prowadzenia szerokich działań w zakresie marketingu w przestrzeni zarówno rzeczywistej, jak i wirtualnej,
      • zdobycie wiedzy i umiejętności inżynierskich, pozwalających na zrozumienie funkcjonowania poszczególnych gałęzi przemysłu,
      • rozwój umiejętności w zakresie najnowszych technologii wykorzystywanych w działaniach komunikacyjnych przedsiębiorstw (z uwzględnieniem narzędzi AI),
      • doskonalenie swoich kompetencji w ramach wymiany z uczelniami zagranicznymi lub polskimi,
      • zatrudnienie w dynamicznym środowisku najważniejszych przedsiębiorstw przemysłowych,
      • przygotowanie do pełnienia różnorodnych funkcji, również na wysokich stanowiskach, związanych z promocją i komunikacją firmy,

      to kierunek marketing w przemyśle jest idealnie dopasowany do Twoich potrzeb!

       

    • MASTER OF BUSINESS STUDIES

      Studia w Łodzi - Politechnika Łódzka - kierunek studiów master of business studies
      Na kierunku Master of Business Studies kształci się profesjonalna i kreatywna kadra przygotowana do działania w życiu gospodarczym i społecznym w dobie gospodarki globalnej, ukierunkowana na współdziałanie o charakterze międzynarodowym.
      Poszerzona wiedza i umiejętności z obszaru nauk o zarządzaniu i jakości (zarządzanie, ekonomia, finanse, marketing) dają kompetencje wymagane dla efektywnego wykonywania zadań menedżerskich w różnych sektorach gospodarki, a kształcenie w języku angielskim umożliwia przygotowanie kadry spełniającej oczekiwania inwestorów zagranicznych oraz mogącej podejmować współpracę z organizacjami międzynarodowymi i prowadzić badania międzynarodowe w obszarze nauk o zarządzaniu i jakości.
      Studia odnoszą się zarówno do teoretycznego, jak i praktycznego nurtu nauk o zarządzaniu. Dlatego studia są prowadzone z nastawieniem na rozwój teorii organizacji i zarządzania oraz wybrane aspekty wykorzystania metodologii nauk o zarządzaniu i jakości w kontekście międzynarodowym. Studenci w ramach programu realizują własne i grupowe projekty o charakterze badawczym oraz są angażowani w realizację projektów na Wydziale.
      Aktywność naukowo-badawcza pracowników Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji PŁ, ich kompetencje dydaktyczne oraz doświadczenia o charakterze międzynarodowym pozwalają zapewnić merytoryczne przygotowanie do prowadzenia zajęć, a w wybranych przypadkach są wspierani przez praktyków reprezentujących międzynarodowe i polskie organizacje gospodarcze, znających realia funkcjonowania przedsiębiorstw na rynku międzynarodowym, co zwiększenia walor aplikacyjny prowadzonych zajęć.

    • PAPIERNICTWO I POLIGRAFIA

      Studia w Łodzi - Politechnika Łódzka - kierunek studiów papiernictwo i poligrafia
      Celem kształcenia jest przekazanie usystematyzowanej wiedzy technicznej (teoretycznej i praktycznej) z zakresu nauk podstawowych (matematyki, chemii, fizyki) oraz specjalistycznej wiedzy z zakresu papiernictwa, przetwórstwa papierniczego i poligrafii. Studia dostarczają wiedzy z zakresu zarządzania, prawa i ekonomii oraz z przedmiotów humanistyczno-społecznych, uwzględniających rozwój osobowości.
      Dzieki programowi studiówprzygotowywana jest  kadra specjalistów do pracy w dynamicznie rozwijających się przemysłach: celulozowo-papierniczym, przetwórstwa papierniczego i poligraficznym, a także w biurach projektowych oraz do prowadzenia drobnej wytwórczości, usług i działalności administracyjnej w zakresie tych branż.
      Kompetencje przekazywane studentom są oparte zarówno na najnowszej, światowej literaturze naukowej, badaniach naukowych realizowanych w Instytucie Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej, jak i pracach doświadczalnych i eksperckich wykonywanych na potrzeby krajowych przemysłów: papierniczego, poligraficznego i przetwórczego.
      Program kształceniana kierunku papiernictwo i poligrafia został opracowany we współpracy z potencjalnymi pracodawcami: krajowymi i zagranicznymi zakładami przemysłowymi. Przy jego opracowaniu zostały uwzględnione programy kształcenia wiodących uczelni europejskich, m.in. Aalto University of Technology, już opracowane wg wytycznych UE (zgodnie z tzw. Programem Bolońskim). Opisywany program kształcenia jest ukierunkowany na zmaksymalizowanie szans na szybkie zatrudnienie.
      wymagania rekrutacyjne

       

       


      Studia I stopnia

       

      W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Papiernictwo i poligrafia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
      • Matematyka
      • Język obcy
      • Fizyka lub chemia

      Dowiedz się więcej

       


       


      Studia II stopnia

       

      Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Papiernictwo i poligrafia jest ocena wpisana w dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub równorzędnych oraz ocena z rozmowy kwalifikacyjnej.

      Dowiedz się więcej

    • ZARZĄDZANIE

      Studia w Łodzi - Politechnika Łódzka - kierunek studiów zarządzanie
      Program kierunku odzwierciedla cele strategiczne Politechniki Łódzkiej, szczególnie:
      • wysoki poziom kształcenia i nowoczesną ofertę dydaktyczną – wiele przedmiotów dotyczy aktualnie współczesnych problemów z zakresu zarządzania organizacjami oraz rozwija umiejętności wykorzystywania wspierających je metod i technik zarządzania np. planowania, organizowania, motywowania, kontroli, negocjowania, a także niezbędnych technologii informatycznych;
      • umiędzynarodowienie – wybrane przez studentów przedmioty prowadzone będą w języku obcym oraz obowiązkowy będzie kurs języka obcego na poziomie B2;
      • aktywne współdziałanie z otoczeniem - 6 tygodni praktyk;
      • kompetentna kadra naukowa i osiągnięcie światowych standardów w nauce – w programie przewidziano zajęcia wykorzystujące nowoczesne formy i metody kształcenia: Design Thinking, Problem Based Learning, Case-Teaching, e-learning.

      W nawiązaniu do misji Politechniki Łódzkiej, program ZARZĄDZANIE I STOPNIA zakłada kształcenie wysokokwalifikowanych kadr przygotowanych do twórczego i aktywnego uczestniczenia w życiu gospodarczym i społecznym w dobie dynamicznej, innowacyjnej gospodarki ery Industry 4.0, kształtując sylwetkę zwinnego menedżera (Agile Manager). Głęboka wiedza z obszaru nauk społecznych (m.in. aspekty zarządzania w różnych obszarach działalności współczesnych organizacji, komunikacja społeczna i rynkowa w świecie realnym i wirtualnym, ekonomia, finanse), uzupełniona wiedzą techniczną, daje szerokie kompetencje wymagane dla skutecznego wykonywania zadań menedżerskich w różnych sektorach gospodarki.

      Program daje studentom umiejętności sprawnego wykorzystywania nowoczesnych narzędzi wspierających zwinne zarządzanie m.in. (metodyka Agile, technologie informatyczne, twórcze metodyki rozwiązywania problemów, np. PBL i DT, zarządzanie projektami), przez co umożliwia kształtowanie otwartości na współpracę z otoczeniem realnym i wirtualnym, dociekliwości poznawczej, kreatywności, odpowiedzialności i postaw etycznych oraz umiejętności komunikacji z różnymi grupami zawodowymi w wymiarze lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

      Program studiów dostrzega potrzeby poszczególnych sektorów gospodarki, kładąc nacisk szczególnie na specyfikę tworzenia i zarządzania małym i średnim przedsiębiorstwem, jednocześnie wspierając rozwój studentów jako przyszłych pracowników w obszarze zagadnień finansowych, sprzedażowych oraz kadrowych, zgodnie z oczekiwaniami współczesnego rynku. Poprzez stawianie studentom wyzwań menedżerskich, uświadamia potrzebę kształcenia przez całe życie oraz ciągłego doskonalenia ich kompetencji zawodowych i osobistych.

       

      Wymagania rekrutacyjne

       


      Studia I stopnia

       

      W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Zarządzanie brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
      • Matematyka
      • Język obcy

      Dowiedz się więcej

       


       


      Studia II stopnia

       

      Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Zarządzanie jest ocena wpisana w dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub równorzędnych oraz ocena z rozmowy kwalifikacyjnej.

      Dowiedz się więcej

    • ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI

      Studia w Łodzi - Politechnika Łódzka - kierunek studiów zarządzanie i inżynieria produkcji
      Jest to interdyscyplinarny kierunek łączący wiedzę techniczną oraz menedżerską. Program studiów zapewnia przygotowanie inżynierskie w zakresie nowoczesnych rozwiązań technicznych i technologicznych. Pozwala zdobyć umiejętności w obszarze zarządzania produkcją, jakością oraz  logistyką.

       

      Studenci poznają zagadnienia związane z:

      • projektowaniem inżynierskim i grafiką (w zakresie projektowania produktu i opakowania)
      • materiałoznawstwem, 
      • zarządzaniem produkcją i usługami,
      • zarządzaniem projektami,
      • ekonomiką produkcji,
      • zarządzaniem zasobami ludzkimi,
      • rachunkiem kosztów dla inżynierów,
      • ergonomią,
      • marketingiem.
      Wymagania rekrutacyjne

       


      Studia I stopnia

       

      W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
      • Matematyka
      • Język obcy
      • Fizyka lub chemia

      Dowiedz się więcej

       


       


      Studia II stopnia

      Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji jest ocena wpisana w dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub równorzędnych oraz ocena z rozmowy kwalifikacyjnej.

       

      Dowiedz się więcej

    • ZARZĄDZANIE PRODUKCJĄ

      Studia w Łodzi - Politechnika Łódzka - kierunek studiów zarządzanie produkcją

      Kierunek zarządzanie produkcją łączy w sobie wiedzę i umiejętności menedżerskie ze znajomością funkcjonowania procesów produkcyjnych i usługowych w zmieniających się warunkach rynkowych.

      Jeżeli w najbliższej przyszłości chciałbyś:

      • specjalizować się w kompleksowej organizacji systemów produkcyjnych we współczesnych realiach gospodarczych,
      • nabyć umiejętność dostosowywania sposobu zarządzania systemami produkcyjnymi do aktualnych trendów,
      • zasilić kadry zdolne do twórczego i aktywnego uczestniczenia w życiu gospodarczym i społecznym w dobie gospodarki opartej na wiedzy,
      • angażować się w proces zbierania danych w przedsiębiorstwach oraz innych instytucjach, niezbędnych do realizacji prowadzonych projektów biznesowych i badań naukowych,
      • zyskać umiejętności wykorzystywania metod i technik służących do przeprowadzenia analizy oraz oceny zasobów przedsiębiorstwa, a także opracowywania strategii działania i rozwoju,
      • podjąć pracę w zakresie analiz i opracowań organizacyjnych, technicznych, konstrukcyjnych oraz projektowania procesów produkcyjnych i usługowych,
      • przygotować się do pełnienia funkcji organizatorskich na wszystkich szczeblach zarządzania przedsiębiorstwem, podejmowania zadań menedżerskich w działalności produkcyjnej, usługowej, doradczej, projektowej, badawczej itp.

      to jest to kierunek przygotowany z myślą o Tobie!

       

    • PODEJMOWANIE DECYZJI MENEDŻERSKICH - STUDIA PODYPLOMOWE

      Absolwent studiów podyplomowych uzyska kwalifikacje w zakresie elementów teorii i praktyki podejmowania decyzji menedżerskich dotyczących różnorodnych obszarów funkcjonowania podmiotów gospodarczych. Istotnym elementem nabywanych w toku przedmiotowych studiów podyplomowych kompetencji i kwalifikacji jest wyksztalcenie umiejętności podejmowania decyzji w oparciu o kryteria racjonalności gospodarowania i efektywności alokacji ograniczonych zasobów.

      Szczegółowe kwalifikacje obejmują między innymi: wykorzystanie instrumentów analizy ekonomicznej i finansowej w procesie podejmowania decyzji menadżerskich. Problematykę decyzji w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim, decyzje inwestycyjne, decyzje w zakresie rozwiazywania konfliktów, decyzje i strategie negocjacyjne, dylematy i decyzje rynkowe i marketingowe. Absolwenci proponowanych studiów podyplomowych nabędą również wiedze i umiejętności w zakresie wykorzystania metod ilościowych w procesie podejmowania decyzji.

      Dowiedz się więcej

    • ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM I HIGIENĄ PRACY - STUDIA PODYPLOMOWE

      Celem studiów jest przekazanie wiedzy i wyrobienie umiejętności w zakresie bhp, problematyki ergonomii, systemów bezpieczeństwa i higieny pracy wg normy PN-N 18001 w stopniu niezbędnym do samodzielnego pełnienia zadań służb bhp, kierowania działaniami i projektami oraz wdrażania tych zagadnień w miejscu pracy.

      W trakcie studiów słuchacze zapoznawani są z aktualną wiedzą dotyczącą ergonomii, analizy i oceny ryzyka zawodowego, zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy oraz zdobywają umiejętności w zakresie prowadzenia działań, sporządzania dokumentacji. Słuchacze zdobywają również kompetencje do opracowywania, wdrażania, utrzymania i doskonalenia Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem Pracy do praktyki gospodarczej.

      Dowiedz się więcej

    • ZARZĄDZANIE I SYSTEMY ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ - STUDIA PODYPLOMOWE

      Uczelnie Łódź - studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie i systemy zarządzania jakością
      Studia podyplomowe skierowane są do absolwentów uczelni wyższych (studia: licencjackie, inżynierskie, magisterskie) - w szczególności kadry zarządzającej firm odpowiedzialnych za wdrażanie, utrzymanie i doskonalenie systemów zarządzania
      Cel studiów:
      • wzbogacenie wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania firmą i Systemów Zarządzania Jakością u aktualnej i potencjalnej kadry zarządzającej przedsiębiorstw,
      • przekazanie wiedzy i doświadczeń z zakresu opracowania, wdrażania, utrzymania i doskonalenia Systemów Zarządzania Jakością (SZJ), Systemów Zarządzania Środowiskiem, Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy oraz innych branżowych systemów zarządzania,
      • szczególny nacisk jest położony na kształtowanie u słuchaczy umiejętności praktycznego wykorzystania zdobytych wiadomości.

      Dowiedz się więcej

    • ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ - STUDIA PODYPLOMOWE

      Uczelnie Łódź - studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie logistyką
      Studia podyplomowe skierowane są do do kierowników przedsiębiorstw bezpośrednio odpowiedzialnych za realizację procesów logistycznych w przedsiębiorstwie   oraz osób chcących zdobyć oraz poszerzyć wiedzę z zakresu logistyki.
      Cel studiów:
      Przekazanie wiedzy z zakresu metod zarządzania logistycznego, zaopatrzeniem, zapasami, transportem, magazynami, opakowaniami, produkcją, kosztami logistycznymi oraz wykształcenie umiejętności i ich praktycznego zastosowania.

    • ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI - STUDIA PODYPLOMOWE

      Uczelnie Łódź - studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie projektami
      Studia podyplomowe skierowane są do menedżerów z pewnym stażem i doświadczeniem, którzy chcą poznać, stosować oraz doskonalić metodyki oraz warsztat narzędziowy zarządzania projektami.
      Cel studiów:
      Celem studiów jest kształcenie specjalistów z zakresu zarządzania projektami, a w szczególności:
      • wprowadzenie w problematykę zarządzania projektami,
      • zaznajomienie z metodami i narzędziami wykorzystywanymi w tej dziedzinie,
      • wykształcenie umiejętności planowania, organizowania i kontrolowania czynności związanych z realizacją projektu,
      • zapoznanie z komputerowymi systemami wspomagania zarządzania projektami,
      • zaznajomienie z zagadnieniami psychologii pracy i zachowań organizacyjnych w procesach zarządzania projektami,
      • kształtowanie umiejętności potrzebnych do skutecznego kierowania zespołem projektowym.

      Dowiedz się więcej

    • ZARZĄDZANIE SŁUŻBĄ ZDROWIA I ELEMENTY TECHNIKI MEDYCZNEJ - STUDIA PODYPLOMOWE

      Uczelnie Łódź - studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie służbą zdrowia i elementy techniki medycznej
      Studia podyplomowe skierowane sa do kierowników jednostek ochrony zdrowia i kierowników przedsiębiorstw działających na rzecz służby zdrowia oraz osób przygotowujących się do pełnienia funkcji kierowniczych w ochronie zdrowia.
      Cel studiów:
      Celem studiów jest przekazanie wiedzy z zakresu zarządzania placówkami ochrony zdrowia, a także kształtowanie umiejętności ich praktycznego wykorzystania.

 

 

łódź akademicka