ul. Piotrkowska 266
90-924 Łódź
tel. 42 631 37 68
tel/fax + 48 42 684 79 93
e-mail: w8w8d@adm.p.lodz.pl
Logistyka jako dziedzina interdyscyplinarna, prowadzona na studiach technicznych, wymaga połączenia wiedzy ekonomiczno-menadżerskiej z techniczno-informatyczną. Studenci tego kierunku zdobywają wiedzę i umiejętności zawodowe odpowiadające aktualnym, współczesnym wymaganiom stawianym inżynierom logistyki.
Program kształcenia obejmuje wiedzę z zakresu zarządzania nowoczesnymi systemami logistycznymi, a także z podstaw zarządzania i ekonomii, towaroznawstwa, zarządzania produkcją i usługami, finansów i rachunkowości oraz prawa. Na przedmiotach kierunkowych zapoznają się z logistyką produkcji i dystrybucji, zarządzaniem zapasami i łańcuchem dostaw, projektowaniem procesów logistycznych, ekonomiką transportu, infrastrukturą logistyczną oraz ekologistyką.
Ponadto studenci zapoznają się z nowoczesnymi systemami informatycznymi w logistyce, a także z procesem projektowania, powstawania i wdrażania aktualnych technologii informatycznych w przedsiębiorstwach logistycznych.
Studia I stopnia |
Studia w Łodzi - Politechnika Łódzka - kierunek studiów marketing w przemyśle
Jeżeli wśród Twoich planów na najbliższą przyszłość jest:
to kierunek marketing w przemyśle jest idealnie dopasowany do Twoich potrzeb!
Studia I stopnia |
Studia II stopnia |
W nawiązaniu do misji Politechniki Łódzkiej, program ZARZĄDZANIE I STOPNIA zakłada kształcenie wysokokwalifikowanych kadr przygotowanych do twórczego i aktywnego uczestniczenia w życiu gospodarczym i społecznym w dobie dynamicznej, innowacyjnej gospodarki ery Industry 4.0, kształtując sylwetkę zwinnego menedżera (Agile Manager). Głęboka wiedza z obszaru nauk społecznych (m.in. aspekty zarządzania w różnych obszarach działalności współczesnych organizacji, komunikacja społeczna i rynkowa w świecie realnym i wirtualnym, ekonomia, finanse), uzupełniona wiedzą techniczną, daje szerokie kompetencje wymagane dla skutecznego wykonywania zadań menedżerskich w różnych sektorach gospodarki.
Program daje studentom umiejętności sprawnego wykorzystywania nowoczesnych narzędzi wspierających zwinne zarządzanie m.in. (metodyka Agile, technologie informatyczne, twórcze metodyki rozwiązywania problemów, np. PBL i DT, zarządzanie projektami), przez co umożliwia kształtowanie otwartości na współpracę z otoczeniem realnym i wirtualnym, dociekliwości poznawczej, kreatywności, odpowiedzialności i postaw etycznych oraz umiejętności komunikacji z różnymi grupami zawodowymi w wymiarze lokalnym, krajowym i międzynarodowym.
Program studiów dostrzega potrzeby poszczególnych sektorów gospodarki, kładąc nacisk szczególnie na specyfikę tworzenia i zarządzania małym i średnim przedsiębiorstwem, jednocześnie wspierając rozwój studentów jako przyszłych pracowników w obszarze zagadnień finansowych, sprzedażowych oraz kadrowych, zgodnie z oczekiwaniami współczesnego rynku. Poprzez stawianie studentom wyzwań menedżerskich, uświadamia potrzebę kształcenia przez całe życie oraz ciągłego doskonalenia ich kompetencji zawodowych i osobistych.
Studia I stopnia |
Studia II stopnia |
Studenci poznają zagadnienia związane z:
Studia I stopnia |
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji jest ocena wpisana w dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub równorzędnych oraz ocena z rozmowy kwalifikacyjnej.
Studia w Łodzi - Politechnika Łódzka - kierunek studiów zarządzanie produkcją
Kierunek zarządzanie produkcją łączy w sobie wiedzę i umiejętności menedżerskie ze znajomością funkcjonowania procesów produkcyjnych i usługowych w zmieniających się warunkach rynkowych.
Jeżeli w najbliższej przyszłości chciałbyś:
to jest to kierunek przygotowany z myślą o Tobie!
Absolwent studiów podyplomowych uzyska kwalifikacje w zakresie elementów teorii i praktyki podejmowania decyzji menedżerskich dotyczących różnorodnych obszarów funkcjonowania podmiotów gospodarczych. Istotnym elementem nabywanych w toku przedmiotowych studiów podyplomowych kompetencji i kwalifikacji jest wyksztalcenie umiejętności podejmowania decyzji w oparciu o kryteria racjonalności gospodarowania i efektywności alokacji ograniczonych zasobów.
Szczegółowe kwalifikacje obejmują między innymi: wykorzystanie instrumentów analizy ekonomicznej i finansowej w procesie podejmowania decyzji menadżerskich. Problematykę decyzji w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim, decyzje inwestycyjne, decyzje w zakresie rozwiazywania konfliktów, decyzje i strategie negocjacyjne, dylematy i decyzje rynkowe i marketingowe. Absolwenci proponowanych studiów podyplomowych nabędą również wiedze i umiejętności w zakresie wykorzystania metod ilościowych w procesie podejmowania decyzji.
Celem niniejszych studiów podyplomowych jest umożliwienie słuchaczom zdobycie wiedzy i nabycie kompetencji w zakresie technologii produkcji, właściwości opakowań papierowych z uwzględnieniem właściwości półproduktów stosowanych do ich wytwarzania oraz zagadnień dotyczących zadruku tych opakowań.
Celem studiów jest przekazanie wiedzy i wyrobienie umiejętności w zakresie bhp, problematyki ergonomii, systemów bezpieczeństwa i higieny pracy wg normy PN-N 18001 w stopniu niezbędnym do samodzielnego pełnienia zadań służb bhp, kierowania działaniami i projektami oraz wdrażania tych zagadnień w miejscu pracy.
W trakcie studiów słuchacze zapoznawani są z aktualną wiedzą dotyczącą ergonomii, analizy i oceny ryzyka zawodowego, zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy oraz zdobywają umiejętności w zakresie prowadzenia działań, sporządzania dokumentacji. Słuchacze zdobywają również kompetencje do opracowywania, wdrażania, utrzymania i doskonalenia Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem Pracy do praktyki gospodarczej.