Studia stacjonarne

Studia I stopnia
ARCHITEKTURA
BUDOWNICTWO
INŻYNIERIA ŚRODOWISKA W BUDOWNICTWIE
PLANOWANIE PRZESTRZENNE
 
Studia II stopnia
ARCHITEKTURA
BUDOWNICTWO
INŻYNIERIA ŚRODOWISKA W BUDOWNICTWIE
PLANOWANIE PRZESTRZENNE
 

Studia niestacjonarne

Studia I stopnia
INŻYNIERIA ŚRODOWISKA W BUDOWNICTWIE
 
Studia II stopnia
BUDOWNICTWO
 

Podyplomowe

ARCHITEKTURA WNĘTRZ - STUDIA PODYPLOMOWE
BIM - WSPÓŁCZESNE METODY PRACY W WIELOBRANŻOWYCH ZESPOŁACH PROJEKTOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE
MODELOWANIE SYSTEMÓW WODOCIĄGOWYCH I KANALIZACYJNYCH W PRAKTYCE INŻYNIERSKIEJ - STUDIA PODYPLOMOWE
WARSZTAT MIEJSKI. NAUKA PRZEZ PRAKTYKĘ - STUDIA PODYPLOMOWE

Al. Politechniki 6

90-924 Łódź

tel. 42 631 35 02

e-mail: w-6@adm.p.lodz.pl

www.bais.p.lodz.pl

    • ARCHITEKTURA

      Studia w Łodzi - Politechnika Łódzka - kierunek studiów architektura

      To kierunek dla osób, które chcą rozwijać wyobraźnię przestrzenną i przygotowywać projekty różnorodnych obiektów. Zyskasz nie tylko wiedzę ogólnobudowlaną, ale również umiejętności artystyczne. Nauczysz się projektować budynki mieszkalne i użytkowe, zarówno drewniane, jak i murowane.

      Zajęcia plastyczne pozwolą rozwinąć wyobraźnię przestrzenną oraz wrażliwość na kolor, proporcję czy grę światła. Podczas zajęć będziesz wykorzystywać techniki komputerowe i zaawansowane projektowanie 3D. Zyskasz także wiedzę z zakresu konserwacji zabytków oraz rewitalizacji środowiska zurbanizowanego.

      Podczas studiów będziesz pracował w interdyscyplinarnych zespołach projektowych. Wiele przedmiotów wybierzesz sam, w zależności od własnych zainteresowań. Przyszłych architektów wnętrz studia przygotują do twórczej działalności zawodowej, dadzą wiedzę z podstaw wzornictwa, wystawiennictwa i scenografii.

      Rozwijaniu umiejętności koordynacji międzybranżowej służą wspólne, międzykierunkowe projekty budowlano-instalacyjno-architektoniczne realizowane w nowatorskiej formule Problem Based Learning (PBL) wspomagane przedmiotami realizowanymi w technologii Building Information Modeling (BIM).

      Wymagania rekrutacyjne

       


      Studia I stopnia

       

      W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Architektura brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
      • Matematyka
      • Język obcy
      ​Przeprowadzony zostanie także sprawdzian uzdolnień plastycznych.

      Dowiedz się więcej

       


       


      Studia II stopnia

       

      Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Architektura jest ocena wpisana w dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub równorzędnych oraz ocena z rozmowy kwalifikacyjnej.

       

       

      Dowiedz się więcej

    • BUDOWNICTWO

      Studia w Łodzi - Politechnika Łódzka - kierunek studiów budownictwo

      Budownictwo to kierunek zawsze na czasie. Bez względu na to, czy wolisz projektować budynki, wykonywać je, czy też może kierować procesem budowlanym – po tym kierunku będziesz kompetentny w każdym z tych obszarów. Będziesz potrafił projektować budynki mieszkalne, biurowe i przemysłowe korzystając z najnowszych technologii i materiałów.

      Nauczysz się praktycznego wykonawstwa budowalnego oraz zarządzania, nadzorowania i koordynacji przedsięwzięć inwestycyjnych. Podczas studiów realizowane są międzykierunkowe projekty budowlano-instalacyjno-architektoniczne prowadzone w nowatorskiej formule Problem Based Learning (PBL) wspomagane przedmiotami realizowanymi w technologii Building Information Modeling (BIM).

      Nauczanie jest realizowana zgodnie z najnowszymi procedurami projektowymi, obowiązującymi w całej Europie. To dobra propozycja dla tych, którzy twardo stąpają po ziemi i chcą pozostawić po sobie trwały ślad.

      Program studiów został opracowany we współpracy z Łódzką Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa. W uznaniu wysokiej jakości kształcenia kierunek Budownictwo otrzymał prestiżowy certyfikat Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych (KAUT) oraz European Network for Accreditation of Engineering Education (ENAEE). Kierunek Budownictwo realizowany na studiach II. stopnia uzyskał certyfikat akredytacyjny przyznany w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Studia z Przyszłością” w 2020 roku.

      Wymagania rekrutacyjne

       


      Studia I stopnia

       

      W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Budownictwo brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
      • Matematyka
      • Język obcy
      • Fizyka lub chemia

      Dowiedz się więcej

       


       


      Studia II stopnia

       

      Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Budownictwo jest ocena wpisana w dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub równorzędnych oraz ocena z rozmowy kwalifikacyjnej.

       

      Dowiedz się więcej

    • INŻYNIERIA ŚRODOWISKA W BUDOWNICTWIE

      Studia w Łodzi - Politechnika Łódzka - kierunek studiów inżynieria środowiska w budownictwie

      Chcesz rozwiązywać problemy funkcjonowania miast, związane m.in. ze skutkami zmian klimatu? Rozpocznij studia na kierunku inżynieria środowiska w budownictwie. Poznasz receptę na palące problemy naszych czasów:

      Upał? – nauczymy Cię projektowania nowoczesnych systemów klimatyzacji pomieszczeń

      Powodzie miejskie? – poznasz zrównoważone gospodarowanie wodami opadowymi

      Niedobory wody? – nauczysz się wykorzystywać nowoczesne systemy zaopatrzenia i wykorzystanie alternatywnych źródeł

      Smog? – poznasz systemy ochrony powietrza i odnawialne źródła energii.

      Dzięki wykorzystaniu technologii on-line i bezzałogowych statków powietrznych (dronów) poznasz nowoczesne systemy kontroli, pomiarów i sterowania w instalacjach budowlanych. Podczas studiów duży nacisk kładziony jest również na nauczanie modelowania i optymalizacji systemów stosowanych w inżynierii lądowej/środowiska z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania komputerowego.

      Program studiów został opracowany we współpracy z Łódzką Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa. Studenci wykonują szereg projektów oraz badań i pomiarów inżynierskich przeprowadzanych w warunkach laboratoryjnych i terenowych. Odbywają także wizyty i praktyki w specjalistycznych przedsiębiorstwach i obiektach komunalnych.

      Wymagania rekrutacyjne

       

       


      Studia I stopnia

       

      W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Sieci i instalacje w inżynierii środowiska brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
      • Matematyka
      • Język obcy
      • Fizyka lub chemia

      Dowiedz się więcej

       


       


      Studia II stopnia

       

      Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Sieci i instalacje w inżynierii środowiska jest ocena wpisana w dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub równorzędnych oraz ocena z rozmowy kwalifikacyjnej.

      Dowiedz się więcej

    • PLANOWANIE PRZESTRZENNE

      Studia w Łodzi - Politechnika Łódzka - kierunek studiów planowanie przestrzenne
      Jeśli interesuje Cię budowanie i masz w sobie żyłkę stratega, to ten kierunek jest właśnie dla Ciebie. Nauczysz się, jak zmieniać przestrzeń, by odpowiadała potrzebom człowieka, ale też pozostawała w harmonii ze środowiskiem naturalnym. Zyskasz umiejętności niezbędne do rozwiązywania problemów infrastruktury miejskiej, zwłaszcza sieci ciepłowniczych, energetycznych, wodociągowych oraz transportowych.
      Nasi wykładowcy zadbają o to, byś potrafił opracowywać analizy i inwentaryzacje urbanistyczne, a także znał koncepcje zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu będziesz potrafił zaplanować działania wobec obszarów zdegradowanych na podstawie dokumentów planistycznych, głównie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
      Poznasz nowoczesne rozwiązania stosowane np. w projektach smart city. W zdobywaniu wiedzy pomoże Ci udział w specjalistycznych laboratoriach, praktykach projektowych, seminariach oraz warsztatach o zasięgu krajowym i międzynarodowym.
      Wymagania rekrutacyjne

       


      Studia I stopnia

       

      W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Planowanie przestrzenne brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
      • Matematyka
      • Język obcy
      • Fizyka lub chemia lub geografia

      Dowiedz się więcej

       


       


      Studia II stopnia

       

      Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Planowanie przestrzenne jest ocena wpisana w dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub równorzędnych oraz ocena z rozmowy kwalifikacyjnej.

      Dowiedz się więcej

    • ARCHITEKTURA WNĘTRZ - STUDIA PODYPLOMOWE

      Instytut Architektury i Urbanistyki na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej posiada wieloletnie doświadczenie w kształceniu architektonicznym wnętrzarskim. Zatrudnia doskonale przygotowaną kadrę nauczycieli akademickich, którzy będąc praktykami w zawodzie przekazują studentom najlepszej jakości wiedzę oraz umiejętności.

      Program studiów podyplomowych obejmuje oprócz przedmiotów z zakresu projektowania architektonicznego i projektowania wnętrz również „warsztaty wykonawcze”, podczas których studenci w praktyce, poprzez fizyczne prezentacje w sali wykładowej, poznają wybrane technologie budowlane oraz rzemieślnicze. Są to zajęcia unikatowe, odpowiadające na wiele pytań z zakresu wykonawstwa, które pojawiają się w procesie projektowym i pozwalające uniknąć błędów w dokumentacji budowlanej.

      Studenci zostaną zaznajomieni z zagadnieniami instalacyjnymi, podstawami kosztorysowania oraz umiejętnościami menadżerskimi związanymi z prowadzeniem własnej pracowni projektowej. 

      Dowiedz się więcej

       

    • BIM - WSPÓŁCZESNE METODY PRACY W WIELOBRANŻOWYCH ZESPOŁACH PROJEKTOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

      Celem studiów BIM – współczesne metody pracy w wielobranżowych zespołach projektowych jest przygotowanie osób związanych z architekturą i budownictwem do pracy na stanowiskach, wymagających znajomości komputerowych technologii wspomagania procesu inwestycyjnego.

      Zajęcia mają  za zadanie doskonalić praktyczne umiejętności słuchaczy w zakresie pracy w wielobranżowych zespołach projektowych, wspomaganych technologiami BIM, oraz przygotować ich do pełnienia funkcji koordynatora Bim w zespole.

      Dowiedz się więcej

    • MODELOWANIE SYSTEMÓW WODOCIĄGOWYCH I KANALIZACYJNYCH W PRAKTYCE INŻYNIERSKIEJ - STUDIA PODYPLOMOWE

      Absolwent uzyska wiedzę i umiejętności niezbędne w przedsiębiorstwach/instytucjach odpowiedzialnych za budowę i eksploatację systemów wodociągowych i kanalizacyjnych, pozna nowoczesne narzędzia informatyczne umożliwiające analizę funkcjonowania tych systemów i wybór optymalnych rozwiązań  w zakresie ich modernizacji i rozbudowy.

      Pozna zasady i sposoby pozyskiwania i opracowywania danych do tworzenia modeli sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, będzie potrafił utworzyć model systemu wodociągowego i kanalizacyjnego z wykorzystaniem wybranego oprogramowania, dokonać jego kalibracji i walidacji, przeprowadzić symulacje, interpretować uzyskane wyniki, wykorzystywać je w praktyce inżynierskiej.

      Dowiedz się więcej

    • WARSZTAT MIEJSKI. NAUKA PRZEZ PRAKTYKĘ - STUDIA PODYPLOMOWE

      Studia z dziedzin: planowanie przestrzenne, urbanistyka, architektura i design miejski dedykowane w szczególności kadrom samorządów. Samorządy gminne i wojewódzkie realizują liczne zadania własne z dziedzin: planowania strategicznego i przestrzennego, urbanistyki i architektury.

      Do codziennych obowiązków kadry zarządzającej i administrującej należy monitorowanie, tworzenie i wdrażanie strategii rozwoju, studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, planów miejscowych, strategii sektorowych oraz ich późniejsza realizacja inwestycyjna. Od ich wiedzy, kompetencji i umiejętności zależą szanse długotrwałego, skoordynowanego rozwoju, adekwatność działań w stosunku do potrzeb społecznych i możliwości ekonomicznych, równowaga ekologiczna i piękno otaczającej nas przestrzeni.

      Dowiedz się więcej

 

 

łódź akademicka