Firma Corning poszukuje kandydatów do kolejnej edycji programu rozwojowego, w trakcie którego uczestnik pozna funkcjonowanie działów amerykańskiego przedsiębiorstwa i zdobędzie specjalistyczne umiejętności. Projekt jest skierowany do studentów wszystkich uczelni, którzy interesują się tematem łańcucha dostaw i znają język angielski.
Program rozwojowy to 2 lata zdobywania doświadczenia, podczas których uczestnik będzie miał okazję współpracować z inżynierami Corning z całego świata. Przez cały okres trwania projektu firma oferuje młodym inżynierom konkurencyjne wynagrodzenie i wszystkie benefity, jakie przysługują etatowym pracownikom.
Zarządzanie własnym projektem
Tomasz Mysur, uczestnik programu rozwojowego, a obecnie koordynator łańcucha dostaw ds. klienta w Corning wspomina swój udział w projekcie: „Postanowiłem aplikować na program, ponieważ w trakcie studiów brałem udział w praktykach w firmie Corning i chciałem w niej kontynuować swoją karierę. Projekt składał się z czterech półrocznych etapów, podczas których miałem okazję pracować w różnych działach i zdobywać umiejętności z wielu obszarów. Swoją największą zawodową przygodę rozpocząłem w Dziale Planowania, gdzie nauczyłem się, jak zaplanować produkcję i zaopatrzyć ją w materiały potrzebne do wytworzenia produktu. Następnie przeszedłem do Działu Eksport/Import, w którym zajmowałem się koordynacją dostaw do klientów. Trzecim etapem był Dział Zakupów, a następnie Dział Zarządzania Projektami, gdzie byłem odpowiedzialny za realizację określonego projektu. Moim zadaniem było zbudowanie zespołu, ustalenie planu działania i dopilnowanie terminów realizacji, więc było to spore wyzwanie. Po programie rozwojowym od razu przedłużono ze mną współpracę na stanowisku koordynatora łańcucha dostaw ds. klienta”.
Międzynarodowe doświadczenie
Program rozwojowy jest realizowany we współpracy z globalnym oddziałem Corning, więc jego uczestnicy mają szansę podnosić swoje kwalifikacje również za granicą. „W trakcie projektu jednym z moich zadań było współtworzenie raportu dla europejskich placówek przedsiębiorstwa, wymagało to kilkukrotnych podróży do Niemiec i spotkań warsztatowych z pracownikiem berlińskiego oddziału. Cennym doświadczeniem był dla mnie też wyjazd do Stanów Zjednoczonych, gdzie uczestniczyłem w Forum Logistycznym”. – dodaje Tomasz Mysur.
Jak aplikować?
Program został zaprojektowany tak, aby mogła w nim wziąć udział osoba z ogólną wiedzą na temat łańcucha dostaw. Uczestnik programu rozwojowego zdobywa całą niezbędną wiedzę podczas pracy w poszczególnych działach i w trakcie szkoleń. „Zależy nam, aby osoba biorąca udział w programie, została już z nami na stałe, ponieważ inwestujemy w nią ogromne zasoby. Mamy świadomość, że najlepiej uczyć się w praktyce, dlatego uczestnikom programu rozwojowego powierzamy odpowiedzialne zadania oraz dajemy im szansę zarządzania pierwszymi projektami” – mówi Anna Kaczuba, manager odpowiedzialna za koordynację programu.
Podczas rekrutacji będą brane pod uwagę wszystkie osiągnięcia kandydatów w trakcie studiów; przede wszystkim udział w międzynarodowych projektach (np. Erasmus), aktywność w organizacjach studenckich i kołach naukowych, a także ocena pracy dyplomowej.
Aplikować można przez stronę: https://career4.successfactors.com/sfcareer/jobreqcareer?jobId=7908&company=CNGPROD&username=