Previous Frame

„Dzień otwarty tylko dla dziewczyn”

W czwartek, 7 kwietnia,  na Politechnice Łódzkiej odbędzie się, już po raz dziewiąty „Dzień otwarty tylko dla dziewczyn” w ramach akcji „Dziewczyny na politechniki”. Wydarzenie jest skierowane do uczennic ze szkół ponadgimnazjalnych oraz do kobiet, które chciałyby kontynuować studia drugiego stopnia na PŁ. 
 
Na wydziałach będą czekać na uczestniczki DNP nasi wykładowcy i studenci - pasjonaci z ciekawymi, różnorodnymi warsztatami. Po warsztatach, zapraszamy na spotkanie z władzami miasta, uczelni, przedstawicielkami nauki i biznesu oraz studentkami, do sali widowiskowej PŁ (al. Politechniki 3a).
 
Studenckie Radio Żak czeka na uczennice na warsztatach „Dziewczyny na antenę” podczas, których przekaże im podstawowe umiejętności dziennikarskie, techniczne oraz promocyjne. Żakowcy oprowadzą je po radiu, pokażą na czym polega praca realizatora dźwięku, prowadzącego audycję, reportera. Uczestniczki szkolenia będą mogły spróbować swoich sił zarówno przed mikrofonem, jak i za stołem realizatorskim.
 
Studenci wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki (EEIA) zapraszają dziewczyny na warsztaty pt.  "Futurystyczne ozdoby kobiece". Będzie to współczesna forma wykonania kobiecych ozdób z użyciem elementów elektronicznych. Do zwiedzania laboratoriów na wydziale "elektrycznym" i udziału w zajęciach "inteligentne budynki" zachęcamy także chłopców. To dobre rozwiązanie dla grup koedukacyjnych chcących odwiedzić ten wydział.
 
Firma Corning z branży telekomunikacyjnej, współpracująca z PŁ, przygotowała warsztaty skierowane także do studentek. „Spaghetti w pracy inżyniera? Klocki układamy, spaghetti nawijamy, powierzchnię zmniejszamy… Zaprojektuj z nami innowacyjny zakład produkcyjny” to temat spotkania na wydziale EEIA.
 
„Kobiety widzą bardziej kolorowo. Czy również lepiej słyszą? To zależy... Od czego?” Dowiedzą się dziewczyny, które zapiszą się na spotkanie w Instytucie Fizyki PŁ. Fizycy z Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej zapraszają także na "warsztaty z prądem", w super nowoczesnych laboratoriach. Będzie to okazja do samodzielnych badań i doświadczeń, pod okiem naszych  naukowców. 
 
Dziewczyny, które  marzą o drodze  zawodowej w globalnych organizacjach pomocowych  lub chciałyby działać na rzecz poprawy krajowych ekosystemów, zachęcamy do wybrania się  na warsztaty  „Planeta Woda – miejsce LabFactor – misja: Myśl!”, na które zaprasza wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska  (WIPOŚ).  W nowoczesnym  laboratorium LabFactor uczestniczki DNP poznają naukowo – technologiczny proces uzdatniania wody i poprawy jej jakości, na warsztatach  Design Thinkig.
 
Być może te zajęcia zainspirują dziewczyny do odkrycia nowego, ciekawego rozwiązania dla biedniejszych obszarów w zakresie dostępu do wody, lub zmienią ich dotychczasowe wyobrażenia na ten temat.
 
Uczestniczki tych warsztatów poznają także innowacyjne laboratoria i procesy, a także dowiedzą się od młodych badaczy jak oni zdobywają swoje doświadczenia uczestnicząc w programach naukowych od Stanford University aż po polsko – norweski projekt na rzecz Zalewu Sulejowskiego.
 
Po warsztatach,  w sali widowiskowej PŁ,  o godz. 12.00 ( al. Politechniki 3a) czeka na naszych gości mnóstwo ciekawych wydarzeń: filmy, prezentacje, pokazy tańca nowoczesnego w wykonaniu studentek PŁ, prezenty i poczęstunek.  Studenckie Radio Żak poprowadzi na żywo specjalną audycję z udziałem uczestniczek spotkania.
Wszystkie warsztaty odbędą się na wydziałach w godzinach od 10.00 do 11.30. Zapisy prowadzone u są organizatorów. Szczegółowe informacje w załączonym programie. 
 
 
 

 

 

łódź akademicka