• Na listę członków rodziny (tabelka w podaniu) wpisujesz wszystkich członków rodziny, na których dzielony jest dochód, łącznie z Tobą. Jeśli ktoś z Twojego rodzeństwa jest pełnoletnie nie uczy się już, tylko pracuje (czyli zarabia sam na siebie), to jego nie wpisujesz na listę członków rodziny. Taka sama sytuacja jest w przypadku rodzeństwa powyżej 26. roku życia – nawet jeżeli się uczy, nie wchodzi ono w skład gospodarstwa domowego.
  • Dochód dla każdej osoby wyliczamy następująco: 

             1. Z zaświadczenia z US od dochodu brutto odejmujemy składki na ubezpieczenie społeczne i podatek należny oraz składki z zaświadczeń z                  ZUS lub KRUS. Otrzymaną kwotę dzielimy na 12 i otrzymujemy dochód miesięczny netto na daną osobę. Jeśli zaświadczenie jest                                wydawane na dwie osoby (np. na oboje rodziców) całość kwoty dzielimy jeszcze na 2 i obojgu rodzicom wpisujemy tę samą otrzymaną                        kwotę.

              2. Z zaświadczenia z UG o posiadaniu gruntów rolnych. Powierzchnie gruntów przeliczeniowych mnożymy przez 202,58 i otrzymaną kwotę                     dodajemy do dochodu osoby na którą są zapisane grunty rolne (jeśli są zapisane na więcej niż jedną osobę to otrzymaną kwotę dzielimy                     na ilość właścicieli i każdemu dodajemy otrzymaną kwotę). (Zgodnie z Obwieszczeniem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia                   23 września 2013 r. przeciętny dochód z pracy w indywidualnych gospodarstwachrolnych z 1 ha przeliczeniowego w 2012 r. wynosił 2431                   zł tj. 202,58 zł miesięcznie.)

  • Dochód na osobę w rodzinie wyliczamy sumując dochody wszystkich osób i dzieląc je na ilość jej członków(podanych w podaniu) .

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące wypełniania podań i kompletowania dokumentów należy kierować na adres mailowy komisja.zakwaterowan@samorzad.p.lodz.pl