Miasto jest przestrzenią społeczną, materialną i symboliczną. Dla niektórych to tylko miejsce zamieszkania, natomiast dla innych to organizm, złożony z wielu różnorodnych elementów. W jaki sposób można nim zarządzać? Zarządzanie miastem to szereg działań, dzięki którym miasto staje się atrakcyjne, zarówno dla obecnych, jak i przyszłych mieszkańców oraz potencjalnych inwestorów. To działania, w których łączą się takie dyscypliny jak zarządzanie, ekonomia, marketing, czy finanse, co oznacza, iż mogą podejmować je wyłącznie wykształceni w tym kierunku specjaliści. A gdzie kształcą się specjaliści z zakresu zarządzania miastem? Na Uniwersytecie Łódzkim.
Kształcenie na kierunku Zarządzanie miastem na Uniwersytecie Łódzkim umożliwia pozyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania w jednostkach samorządu terytorialnego, ze szczególnym uwzględnieniem miast i ich obszarów funkcjonalnych. Studenci poznają zagadnienia między innymi dotyczące gospodarki gruntami, gospodarki mieszkaniowej, komunikacji społecznej, czy zasad zamówień publicznych. Oprócz tego, zaznajamiają się z normami i regułami rządzącymi organizacjami sektora publicznego i non- profit.
Zarządzanie miastem główne przedmioty:
Studenci Zarządzania miastem nabywają umiejętności między innymi w zakresie obserwacji i interpretacji zjawisk społecznych, ekonomicznych, politycznych, prawnych, środowiskowych i przestrzennych z punktu widzenia zarządzania publicznego, analizowania procesów i zjawisk społecznych, ekonomicznych, politycznych, prawnych, środowiskowych i przestrzennych w kontekście zarządzania publicznego, prognozowania praktycznych skutków zintegrowanych procesów i zjawisk charakterystycznych dla organizacji sektora publicznego z wykorzystaniem odpowiednich metod i narzędzi z zakresu organizacji i zarządzania, posługiwania się systemami normatywnymi, analizowania zjawisk społeczno- gospodarczych wpływających na funkcjonowanie organizacji sektora publicznego i non- profit, stosowania nowoczesnych instrumentów wspierania przedsiębiorczości oraz instrumentów wspierania rozwoju lokalnego i regionalnego.
Sprawdź
Uniwersytet Łódzki kierunki studiów
Co po studiach? Absolwenci Zarządzania miastem na Uniwersytecie Łódzkim będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi jako urzędnicy publiczni, specjaliści do spraw finansów publicznych, specjaliści do spraw zarządzania usługami publicznymi, specjaliści do spraw zarządzania rozwojem lokalnym i regionalnym, pracownicy administracyjni, koordynatorzy projektów unijnych, specjaliści do spraw pozyskiwania funduszy.
Dokąd udać się na studia? Naturalnie, wybór ośrodka akademickiego oraz konkretnej uczelni uzależniony jest od tego, w jakim kierunku planujemy się rozwijać. Jeśli chcielibyśmy podjąć naukę na kierunku takim jak Zarządzanie miastem, to musimy zwrócić uwagę na Uniwersytet Łódzki, czyli uczelnię, która ten kierunek realizuje. Jakie ma Uniwersytet Łódzki opinie? Ewelina, studentka Zarządzania miastem mówi:
„Pochodzę z Łodzi i wybór Uniwersytetu Łódzkiego był dla mnie oczywisty, nie brałam pod uwagę innej uczelni. Historia, świetni wykładowcy, ciekawe kierunki- to wszystko sprawia, że warto studiować właśnie tutaj.”
Studia na kierunku zarządzanie miastem prowadzone są przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zlokalizowanego przy ul. Matejki 22/26 w Łodzi.
Kontakt:
tel. (0-42) 635 50 51