Informatyka stosowana – Politechnika Łódzka

Informatyka stosowana to dziedzina, która łączy wiedzę teoretyczną i praktyczną. Dostępna jest ona w szerokiej ofercie edukacyjnej Politechniki Łódzkiej, w której studenci mają dostęp do najnowszych technologii, związanych między innymi z rzeczywistością mieszaną, technikami filmowymi, biometrią, sztuczną inteligencją, inżynierią oprogramowania, sieciami komputerowymi i systemami mobilnymi.

Kształcenie na kierunku Informatyka stosowana na Politechnice Łódzkiej umożliwia pozyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie projektowania i tworzenia aplikacji, gier komputerowych i systemów informatycznych wykorzystujących do swojego działania takie technologie jak sieci komputerowe, bazy danych i grafikę komputerową. Ponadto, studenci studiów stacjonarnych otrzymują możliwość rozwijania się w następujących obszarach: grafika komputerowa i multimedia, inżynieria oprogramowania i analiza danych, infrastruktura i aplikacje sieciowe, Internet rzeczy i aplikacje mobilne, inżynieria baz danych, technologie gier i symulacji komputerowych.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Informatyka stosowana na Politechnice Łódzkiej charakteryzują się bogatym programem kształcenia, w którym widnieją między innymi takie przedmioty jak:

  • algorytmy i struktury danych,
  • komputerowe wspomaganie projektowania,
  • analiza matematyczna,
  • matematyka dyskretna,
  • programowanie obiektowe,
  • systemy operacyjne,
  • komputerowa analiza danych,
  • systemy wbudowane,
  • programowanie współbieżne,
  • modelowanie i animacja komputerowa

Studenci Informatyki stosowanej na Politechnice Łódzkiej uczestniczą w programach akademickich największych producentów oprogramowania, takich jak: Microsoft Academy, Oracle Academy oraz Cisco Network Academy, dzięki czemu mają możliwość pracy przy użyciu materiałów szkoleniowych przygotowanych przez te firmy, a po zakończeniu zajęć, najlepsi otrzymują odpowiednie certyfikaty.

 

Praca po studiach

A co po studiach? Absolwenci omawianego przez nas kierunku będą mogli znaleźć zatrudnienie jako programiści, analitycy i inżynierowie systemowi, administratorzy baz danych, graficy komputerowi, projektanci i programiści gier komputerowych, testerzy oprogramowania.

 

Opinie

Studia w Łodzi to niezwykle obszerne zagadnienie, a także bardzo wiele możliwości uzyskania wysokiej jakości wykształcenia. W mieście funkcjonuje wiele szkół wyższych, ale chcąc podjąć naukę na omawianym przez nas kierunku, warto zainteresować się uczelnią, o której mówimy. Jakie ma Politechnika Łódzka opinie? Tomek, student Informatyki stosowanej mówi:

„Politechnika Łódzka to uczelnia, którą polecam każdemu. To, co podoba mi się tutaj najbardziej, to możliwość uzyskania różnych prestiżowych certyfikatów, które otwierają wiele drzwi do kariery zawodowej.”