Fizjoterapia – Uniwersytet Medyczny w Łodzi rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Program kształcenia na kierunku Fizjoterapia złożony jest z zagadnień powiązanych z naukami medycznymi, naukami o zdrowiu oraz naukami o kulturze fizycznej. Podczas zajęć studenci poznają budowę i funkcje komórek, tkanek i narządów, a także budowę anatomiczną i fizjologię człowieka, jak również procesy regulacji hormonalnej, reprodukcji, procesy starzenia się ustroju oraz ich zmian pod wpływem wysiłku fizycznego lub w wyniku chorób. Co zrozumiałe, Fizjoterapia zakłada pozyskanie konkretnych, praktycznych umiejętności. Studenci tego kierunku uczą się jak wykonywać zabiegi z zakresu kinezyterapii, jak wykonywać zabiegi z zakresu fizykoterapii i masażu leczniczego, jak również w jaki sposób wykorzystywać różne formy aktywności w nauczaniu ruchów oraz planowaniu i kontrolowaniu procesu opanowywania umiejętności ruchowych.

Z racji tego, że Fizjoterapia jest kierunkiem posiadającym wymiar praktyczny, studia prowadzą do pozyskania konkretnego zawodu i prowadzenia jasno określonych działań. Absolwenci wykazują się przygotowaniem do profesjonalnego doboru metod i zabiegów terapeutycznych mających na celu kształtowanie, podtrzymywanie i przywracanie sprawności i wydolności oraz wykonywania różnego rodzaju zabiegów.

 

Program studiów i przedmioty

Fizjoterapia główne przedmioty:

  • Fizjoprofilaktyka i promocja zdrowia
  • Biologia medyczna
  • Terapia manualna
  • Medycyna fizykalna
  • Zasady prowadzenia badań naukowych
  • Genetyka
  • Socjologia ogólna i niepełnosprawność
  • Kinezyterapia
  • Fizjoterapia ogólna
  • Dydaktyka fizjoterapii
  • Pedagogika ogólna i specjalna
  • Podstawy prawa
  • Zdrowie publiczne
  • Demografia i epidemiologia

 

Fizjoterapia to szeroka dziedzina, stanowiąca główny dział rehabilitacji medycznej. Dlatego możemy uznać ją za szeroką, ponieważ dzieli się na różnorodne działy, na przykład terapię manualną, fizykoterapię, czy hydroterapię. Aby pracować w ramach tej dyscypliny należy dysponować obszerną wiedzą medyczno- anatomiczną oraz dużą sprawnością manualną i siłą fizyczną. Wiedzę można nabyć wyłącznie na studiach. A gdzie? Na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

 

Nabywane Umiejętności

Założeniem kształcenia jest przygotowanie zawodowe do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, przede wszystkim w zakresie stosowania czynników fizykalnych w profilaktyce oraz w celach leczniczych. Studenci pozyskują dogłębną wiedzę i umiejętności niezbędne do kształtowania, podtrzymywania i przywracania sprawności i wydolności osób w różnym wieku utraconej lub obniżonej wskutek różnych chorób bądź urazów, wykonywania zabiegów fizjoterapeutycznych, jak i kontrolowania efektywności procesu fizjoterapii.

Studia na kierunku Fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi charakteryzują się bogatym programem nauczania, w ramach którego realizowane przedmioty podzielone są na grupy. Są to grupy przedmiotów ogólnych, podstawowych, kierunkowych i zawodowych. W siatce zajęć widnieją między innymi: psychologia ogólna i społeczna, anatomia prawidłowa i funkcjonalna, biologia medyczna z elementami genetyki, fizjologia człowieka z ergonomią, kształcenie umiejętności ruchu i ogólna metodyka nauczania ruchu, psychologia kliniczna i rozwojowa, fizykoterapia, fizjoterapia kliniczna w dysfunkcji narządu ruchu, arteterapia, ortopedia z traumatologią, masaż, neurologia, onkologia, radiologia i diagnostyka obrazowa.

 

Sprawdź

Uniwersytet Medyczny w Łodzi kierunki studiów

Uniwersytet Medyczny w Łodzi rekrutacja

Rekrutacja na studia w Łodzi

 

Jak nietrudno wywnioskować absolwenci omawianego przez nas kierunku stają się fizjoterapeutami. Zawód coraz bardziej zyskuje na znaczeniu, a wpływ na tę tendencję mają globalne zmiany społeczne, takie jak rosnąca długość życia i średnia wiekowa, spadek przyrostu naturalnego, zainteresowanie zdrowym stylem życia. A gdzie mogą pracować fizjoterapeuci? Na przykład w szpitalach, gabinetach fizjoterapeutycznych, uzdrowiskach i sanatoriach rehabilitacyjnych, ośrodkach rehabilitacyjnych, klubach sportowych, gabinetach odnowy biologicznej.

 

Opinie

Kierunki studiów w Łodzi to bardzo długa lista dziedzin, a Fizjoterapia zajmuje na niej istotne miejsce, zatem należy wiedzieć o niej jak najwięcej zanim rozpocznie się naukę. Gdzie studiować? Która uczelnia będzie dla nas najlepsza? Aby wybrać najlepiej wystarczy upewnić się, otrzymując odpowiedź na pytanie: jakie ma Uniwersytet Medyczny w Łodzi opinie? Paweł, student Fizjoterapii mówi:

„Uniwersytet Medyczny w Łodzi to gwarancja zdobycia wysokich umiejętności i dobrego startu w dorosłe, zawodowe życie.”

 

Fzjoterapia Uniwersytet Medyczny w Łodzi limity miejsc - rekrutacja 2024/2025

  • studia stacjonarne jednolite magisterskie: 180

 

Fzjoterapia Uniwersytet Medyczny w Łodzi ceny - rekrutacja 2024/2025 (pierwszy rok studiów)

  • studia stacjonarne: bezpłatne

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

 

STUDIA W ŁODZI - ważne informacje

kierunki studiów w Łodzi

studia w Łodzi

 

FIZJOTERAPIA - ważne informacje

Fizjoterapia studia Łódź

Fizjoterapia studia