Inżynieria zarządzania PŁ

Inżynieria zarządzania – Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka to uczelnia, oferująca kandydatom szeroki wachlarz kierunków kształcenia. Wśród nich znajduje się Inżynieria zarządzania, prowadzona na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek Inżynieria zarządzania na Politechnice Łódzkiej realizowany jest na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji. Głównym założeniem nauki jest uzyskanie wiedzy z zakresu tworzenia, modyfikacji, implementacji i utrzymania efektywnych rozwiązań technicznych i organizacyjnych. Studenci nabywają umiejętności komunikacji, prezentacji i pracy w grupie, a także zdobywania, selekcji, analizy danych i raportowania, tworzenia opracowań o charakterze techniczno-organizacyjnym, przy wykorzystaniu technik informatycznych.

Studia na kierunku Inżynieria zarządzania na Politechnice Łódzkiej dzielą się na następujące specjalności: Inżynieria zarządzania małym przedsiębiorstwem, Inżynieria zarządzania w sektorze publicznym, Zarządzanie korporacyjne. Realizowane specjalności mają za zadanie przekazać wiedzę z konkretnego zakresu, a także nakierować na ścieżkę zawodową. A jakie przedmioty występują w programie nauczania? Między innymi: mechanika techniczna, matematyka, organizacja polityczna społeczeństwa, inżynieria marketingowa, grafika inżynierska, inżynieria środowiskowa, analiza danych, finanse i rachunkowość. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Inżynierii zarządzania mogą wykorzystać w korporacjach międzynarodowych, małych przedsiębiorstwach, zespołach projektowych, administracji publicznej.

Okres rekrutacji na studia nierzadko bywa niełatwy dla kandydatów. Jakie kierunek wybrać? Która uczelnia będzie najlepsza? Jeśli zdecydowaliśmy się studiować Inżynierię zarządzania, a nasza uwaga skierowana jest na Łódź, warto zadać pytanie: Jakie ma Politechnika Łódzka opinie? Marzena, studentka Inżynierii zarządzania mówi:

„Politechnika Łódzka to innowacyjna uczelnia, w której uczą doświadczeni praktycy. To największa zaleta tej uczelni. Zdobywamy wiedzę praktyczną, potrzebną, która jest swego rodzaju atrybutem na wymagającym rynku zawodowym.”

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Inżynierię zarządzania na Politechnice Łódzkiej:

Absolwent Inżynierii zarządzania na Politechnice Łódzkiej posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • nowoczesnych rozwiązań technicznych i technologicznych,
  • komunikacji i prezentacji,
  • finansów i rachunkowości,
  • tworzenia, modyfikacji, implementacji i utrzymania efektywnych rozwiązań technicznych i organizacyjnych,
  • analizy danych.

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Inżynieria zarządzania:

Absolwent kierunku Inżynieria zarządzania na Politechnice Łódzkiej znajdzie zatrudnienie w:

  • małych przedsiębiorstwach,
  • korporacjach międzynarodowych,
  • zespołach projektowych,
  • administracji publicznej.

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Najważniejszymi przedmiotami w procesie rekrutacji na kierunek Inżynieria zarządzania są matematyka i język obcy, do których należy dobrać przedmiot dodatkowy spośród fizyki lub chemii.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku Inżynieria zarządzania - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Łodzi

Politechnika Łódzka kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Łodzi

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji PŁ