Inżynieria kosmiczna PŁ

Inżynieria kosmiczna – Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka to bogata oferta dydaktyczna ścisłych kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Inżynieria kosmiczna, prowadzona na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek Inżynieria kosmiczna na Politechnice Łódzkiej realizowany jest na Wydziale Mechanicznym. Celem kształcenia jest przygotowanie do rozwiązywania problemów projektowania i funkcjonowania urządzeń w przestrzeni kosmicznej oraz w innych warunkach ekstremalnych. Studenci poznają zagadnienia związane z projektowaniem i eksploatacją urządzeń i systemów sterowania w przestrzeni kosmicznej, ochrony organizmów żywych oraz urządzeń w środowisku kosmosu.

Studia na kierunku Inżynieria kosmiczna na Politechnice Łódzkiej dzielą się na dwie specjalności: Materiały i konstrukcje, Systemy i sterowanie. Bogaty program nauczania składa się, między innymi, z takich przedmiotów jak: podstawy programowania, nauka o materiałach, termodynamika, fizyka ciała stałego, środowisko kosmosu, zagadnienia próżniowe, modelowanie w technologiach kosmicznych, systemy napędowe i sterowanie. A co po studiach? Absolwenci Inżynierii kosmicznej na Politechnice Łódzkiej znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach, jednostkach naukowych, jednostkach badawczo-rozwojowych i konsultingowych związanych z sektorem kosmicznym, przemyśle maszynowym, energetyce, sektorze nowoczesnych technologii.

Kandydaci na studia, przed podjęciem decydującego wyboru uczelni oraz kierunku, zadają wiele pytań związanych z kształceniem i życiem uczelni. Jakie ma Politechnika Łódzka opinie? Robert, student Inżynierii kosmicznej mówi:

„Łatwo zgadnąć, że studia na Inżynierii kosmicznej to efekt zainteresowania kosmosem i chęć przekraczania kolejnych granic. Wydaje mi się, że oprócz wiedzy, którą zdobywa się na studiach bardzo ważne są jeszcze marzenia, bo bez nich nic nie da się zmienić, nic nie da się osiągnąć. Żartobliwie powiem, że studia na Inżynierii kosmicznej to zupełny kosmos.”

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Inżynierię kosmiczną na Politechnice Łódzkiej:

Absolwent Inżynierii kosmicznej na Politechnice Łódzkiej posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • projektowania i funkcjonowania urządzeń w przestrzeni kosmicznej,
 • inżynierii materiałowej,
 • programowania sterowników przemysłowych,
 • technik komputerowego wspomagania prac inżynierskich,
 • pracy w zespole i komunikacji ze specjalistami innych dyscyplin.

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Inżynieria kosmiczna:

Absolwent kierunku Inżynieria kosmiczna na Politechnice Łódzkiej znajdzie zatrudnienie w:

 • przedsiębiorstwach,
 • jednostkach naukowych,
 • jednostkach badawczo-rozwojowych i konsultingowych związanych z sektorem kosmicznym,
 • przemyśle maszynowym,
 • energetyce,
 • sektorze nowoczesnych technologii.

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Najważniejszymi przedmiotami w procesie kwalifikacyjnym na kierunek Inżynieria kosmiczna są matematyka i język obcy. W gronie przedmiotów do wyboru znajdują się fizyka i chemia.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku Inżynieria kosmiczna - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Łodzi

Politechnika Łódzka kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Łodzi

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Mechanicznym PŁ