Politechnika Łódzka to bogata oferta dydaktyczna ścisłych kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Inżynieria chemiczna i procesowa, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Głównym założeniem nauki jest uzyskanie szerokiej wiedzy z zakresu chemii, mechaniki, automatyki, informatyki, lecz przede wszystkim na temat rozdzielania substancji. Studenci uczą się projektowania procesów, urządzeń i instalacji dla przemysłu chemicznego, biochemicznego, farmaceutycznego, a także prowadzenia niezbędnej dokumentacji dotyczącej procesów i instalacji produkcyjnych w przedsiębiorstwach.
Jakie przedmioty występują w programie? Studenci zmierzą się z takimi zagadnieniami jak: obliczenia inżynierskie, chemia analityczna, technologia farmaceutyczna, automatyka przemysłowa, optymalizacja procesowa, mechanika płynów. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Inżynierii chemicznej i procesowej mogą wykorzystać w placówkach badawczych zajmujących się projektowaniem leków, implantów kostnych i naczyniowych, firmach farmaceutycznych, biurach projektowych, laboratoriach, instytucjach naukowo-badawczych, przedsiębiorstwach zajmujących się ochroną środowiska, przedsiębiorstwach rafineryjnych.
Przed przystąpieniem do procesu rekrutacji, często zadajemy pytania, aby wiedzieć czy wybrana uczelnia odpowiada naszym założeniom edukacyjnym. Jakie ma Politechnika Łódzka opinie? Matylda, studentka Inżynierii chemicznej i procesowej mówi:
„ Politechnika Łódzka to bardzo dobra, znacząca uczelnia, w której ważne jest realizowanie własnych pomysłów i samodzielne myślenie. Studia na tej uczelni pobudzają kreatywność i motywują do działania.”