Energetyka Politechnika Łódzka

Energetyka – Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka to znaczący punkt na mapie szkolnictwa wyższego, oferujący kandydatom szeroki zakres kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Energetyka, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Energetyka na Politechnice Łódzkiej realizowany jest na dwóch wydziałach: Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki oraz Wydziale Mechanicznym. Celem kształcenia jest uzyskanie wiedzy z obszaru problematyki niekonwencjonalnych, odnawialnych źródeł energii i zmniejszania zagrożeń środowiska. Studenci uczą się jak wykorzystywać odnawialne, energetyczne zasoby przyrody, oraz nowoczesne technologie w dziedzinie konstrukcji i eksploatacji maszyn wirnikowych.

Studia na kierunku Energetyka, na Wydziale Mechanicznym, dzielą się na następujące specjalności: Chłodnictwo i klimatyzacja, Elektroenergetyka, Systemy i maszyny energetyczne. Bogaty program nauczania składa się z następujących przedmiotów: grafika inżynierska, mechanika techniczna, materiały konstrukcyjne i eksploatacyjne, chemia, przesyłanie energii i techniki zabezpieczeń, technologie i maszyny energetyczne, wytwarzanie energii elektrycznej. Gdzie znajdą zatrudnienie absolwenci Energetyki? Mogą pracować w elektrociepłowniach miejskich, budownictwie, przemyśle spożywczym, biurach projektowo-konstrukcyjnych, firmach konsultingowych.

Rekrutacja na studia to okres, w którym kandydaci zadają wiele pytań i porównują oferty edukacyjne. Jakie ma Politechnika Łódzka opinie? Bartek, student Energetyki mówi:

„Wybierając kierunek studiów kierowałem się bardzo prostym, ale chyba najważniejszym kryterium – czy umiejętności zdobyte na studiach zagwarantują mi dobrą pracę. Energetyka to taki kierunek, w którym prawdziwi specjalności nie muszą martwić się o zatrudnienie. Ale żeby zostać prawdziwym specjalistą, należy kształcić się na dobrej uczelni. Właśnie dlatego studiuję na Politechnice Łódzkiej.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Energetykę na Politechnice Łódzkiej:

Absolwent Energetyki na Politechnice Łódzkiej posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • wykorzystywania niekonwencjonalnych źródeł energii,
 • zrównoważonego rozwoju energetycznego kraju i świata,
 • konstrukcji i eksploatacji urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych,
 • materiałów stosowanych w energetyce cieplnej,
 • projektowania układów i systemów energetycznych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Energetyka:

Absolwent kierunku Energetyka na Politechnice Łódzkiej znajdzie zatrudnienie w:

 • elektrociepłowniach miejskich,
 • budownictwie,
 • przemyśle spożywczym,
 • biurach projektowo-konstrukcyjnych,
 • firmach konsultingowych,
 • firmach zajmujących się produkcją i dystrybucją nowoczesnych systemów chłodniczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych,
 • jednostkach samorządowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Najważniejszymi przedmiotami w procesie kwalifikacyjnym na kierunek Energetyka są matematyka i język obcy. W gronie przedmiotów do wyboru znajdują się fizyka i chemia. 

 

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku Biogospodarka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Łodzi

Politechnika Łódzka kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Łodzi

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Mechanicznym PŁ