Elektrotechnika Politechnika Łódzka

Elektrotechnika – Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka to jeden z jaśniejszych punktów na akademickiej mapie kraju. Uczelnia oferuje kandydatom bogaty zakres kształcenia, a jednym z kierunków jest Elektrotechnika, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Elektrotechnika na Politechnice Łódzkiej realizowany jest na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Najważniejszym założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy na temat sposobów wytwarzania i przesyłania energii elektrycznej, metod przetwarzania energii elektrycznej na energię mechaniczną, cieplną czy chemiczną, oraz projektowania i obsługi instalacji i urządzeń elektrycznych.

Studia na kierunku Elektrotechnika na Politechnice Łódzkiej dzielą się na następujące specjalności: Automatyka i metrologia, Elektroenergetyka, Przetworniki elektromechaniczne, Technologie internetowe w mechatronice. Jakie przedmioty występują w programie nauczania na Elektrotechnice? Na przykład: analiza matematyczna, teoria obwodów elektrycznych i teoria pola, fizyka i inżynieria materiałów, rysunek techniczny, mechatronika, pomiary wielkości nieelektrycznych, przepięcia i ochrona przepięciowa. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Elektrotechniki mogą wykorzystać w biurach projektowych, zakładach produkcyjnych, firmach montażowych o profilu elektrotechnicznym.

Podejmowanie decyzji związanych ze studiami, to nierzadko bardzo gorący okres, w którym kandydaci muszą odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Jeśli kierunek kształcenia jest już wybrany, to pozostaje rozstrzygnąć, która uczelnia zapewni najlepsze wykształcenie. Jakie ma Politechnika Łódzka opinie? Damian, student Elektrotechniki mówi:

„Studiuję Elektrotechnikę na Politechnice Łódzkiej, a dlatego zdecydowałem się na studia na tej uczelni przez szeroki i ciekawy wybór specjalności. Każda specjalność to konkretny fach, konkretny zawód i umiejętności. Właśnie tak powinno wyglądać nauczenie techniczne.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Elektrotechnikę na Politechnice Łódzkiej:

Absolwent Elektrotechniki na Politechnice Łódzkiej posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • projektowania i obsługi instalacji i urządzeń elektrycznych,
  • programowania w mechatronice,
  • metod przetwarzania danych,
  • diagnostyki elektroenergetycznej,
  • modelowania w elektrotechnice,
  • inteligencji obliczeniowej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Elektrotechnika:

Absolwent kierunku Elektrotechnika na Politechnice Łódzkiej znajdzie zatrudnienie w:

  • biurach projektowych,
  • zakładach produkcyjnych,
  • firmach montażowych o profilu elektrotechnicznym.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Najważniejszymi przedmiotami w procesie rekrutacyjnym na kierunek Elektrotechnika na Politechnice Łódzkiej są matematyka i język obcy. W gronie przedmiotów do wyboru znajdują się: fizyka oraz chemia. 

 

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku Elektrotechnika - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Łodzi

Politechnika Łódzka kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Łodzi

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ