Zarządzanie i inżynieria produkcji Politechnika Łódzka

Zarządzanie i inżynieria produkcji – Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka to niemal pięćdziesiąt kierunków kształcenia. W szerokiej ofercie dydaktycznej nie mogło zabraknąć miejsca dla kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji, prowadzonego na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Łódzkiej realizowany jest na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji. Założeniem kształcenia jest przekazanie wiedzy, będącej połączeniem zagadnień technicznych i menedżerskich. Studenci zapoznają się z projektowaniem inżynierskim, zarządzaniem projektami, zarządzaniem strategicznym, czy systemami wspomagania decyzji.

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Łódzkiej dzielą się na następujące specjalności: Inżynieria procesów produkcyjnych, Inżynieria jakości, Inżynieria logistyki, Zarządzanie produkcją, Zarządzanie logistyką, Zarządzanie jakością, Ergonomia, bezpieczeństwo i higiena pracy. W programie nauczania znajdują się następujące przedmioty: materiałoznawstwo, zarządzanie produkcją i usługami, ekonomika produkcji, zarządzanie zasobami ludzkimi, etyka w biznesie, marketing przemysłowy, system zarządzania bezpieczeństwem pracy. A co po studiach? Absolwenci Zarządzania i inżynierii produkcji znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach produkcyjno-handlowych, centrach logistycznych, firmach doradczych, firmach audytorskich.

Podjęcie decyzji związanych ze studiowaniem bywa twardym orzechem do zgryzienia. Jak ułatwić życie kandydatom? Jeśli wybraliśmy kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji, warto zapytać: Jakie ma Politechnika Łódzka opinie? Łukasz, student Zarządzania i inżynierii produkcji mówi:

„Studiowanie na Politechnice Łódzkiej to prestiż. Dyplom ukończenia tej uczelni otwiera wiele drzwi, pomaga w karierze zawodowej, a nawet bywa, po prostu, niezbędny.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Zarządzanie i inżynierię produkcji na Politechnice Łódzkiej:

Absolwent kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Łódzkiej posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • marketingowego planowania i realizacji przedsięwzięć,
 • zarządzania procesem produkcyjnym,
 • zarządzania jakością i bezpieczeństwem,
 • projektowania systemów logistycznych,
 • korzystania z aparatury pomiarowej i metrologii warsztatowej,
 • stosowania zasad organizacji systemów produkcyjnych,
 • wdrażania zintegrowanych systemów zarządzania w przedsiębiorstwie.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji:

Absolwent kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Łódzkiej znajdzie zatrudnienie w:

 • przedsiębiorstwach produkcyjnych,
 • przedsiębiorstwach produkcyjno-handlowych,
 • centrach logistycznych,
 • firmach doradczych,
 • firmach audytorskich.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Najważniejszymi przedmioty w procesie rekrutacji na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Łódzkiej są matematyka i język obcy. W gronie przedmiotów dodatkowych znajdują się: fizyka i chemia. 

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Łodzi

Politechnika Łódzka kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Łodzi

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji PŁ