Techniki dentystyczne Politechnika Łódzka

Techniki dentystyczne – Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka to jedna z największych uczelni technicznych w kraju, oferująca kandydatom ponad czterdzieści kierunków kształcenia. Jednym z nich są Techniki dentystyczne, prowadzone na studiach drugiego stopnia.

Kierunek Techniki dentystyczne na Politechnice Łódzkiej realizowany jest na Wydziale Mechanicznym. Nauka prowadzona jest we współpracy z Uniwersytet Medycznym w Łodzi, co pozwala na uzyskanie bogatej wiedzy z zakresu nowoczesnych materiałów i technologii materiałowych, a także z zakresu szeroko pojętych reakcji występujących w kontakcie organizmu z materiałami medycznymi. Studenci poznają zasady projektowania zaawansowanych protez stałych, ruchomych i nietypowych oraz aparatów ortodontycznych.

Studia na kierunku Techniki dentystyczne na Politechnice Łódzkiej nie dzielą się na specjalności, a na liście przedmiotów do zaliczenia w toku nauki znajdują się, między innymi: materiały stomatologiczne, mechanika z wytrzymałością materiałów, nowoczesne technologie w stomatologii, odlewnictwo, planowanie badań i eksperymentu naukowego, środowiskowe determinanty zdrowia,  elementy prawa. A co po studiach? Absolwenci kierunku Techniki dentystyczne znajdą zatrudnienie w laboratoriach protetycznych, firmach zajmujących się produkcją i handlem materiałami i urządzeniami wykorzystywanymi do wykonawstwa elementów protetycznych.

Wybór uczelni bywa nierzadko twardym orzechem do zgryzienia. Przed potwierdzeniem decyzji warto zapytać: Jakie ma Politechnika Łódzka opinie? Dominika, studentka Technik dentystycznych mówi:

„Studiuję kierunek Techniki dentystyczne i wiem, że wiedza zdobyta zarówno na Politechnice Łódzkiej jak i Uniwersytecie Medycznym świetnie przygotuje mnie do wykonywanego w przyszłości zawodu. Nie boję się o pracę, wysokie wymagania na rynku, czy konkurencję. Zdobywane wykształcenie daje mi pewność siebie.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Techniki dentystyczne na Politechnice Łódzkiej:

Absolwent kierunku Techniki dentystyczne na Politechnice Łódzkiej posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • budowy i funkcji układu stomatognatycznego,
 • planowania i prowadzenia badań epidemiologicznych,
 • interpretowania wyników badań,
 • stosowania nowoczesnych technologii wykonawstwa aparatów ortodontycznych,
 • analizowania pola protetycznego,
 • klasyfikowania zaburzeń ortodontycznych,
 • wykonywania form odlewniczych oraz odlewu metalowego,
 • oceny warunków pracy elementów protetycznych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Techniki dentystyczne:

Absolwent kierunku Techniki dentystyczne na Politechnice Łódzkiej znajdzie zatrudnienie w:

 • laboratoriach protetycznych,
 • firmach zajmujących się produkcją i handlem materiałami i urządzeniami wykorzystywanymi do wykonawstwa elementów protetycznych,
 • szkolnictwie wyższym.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Rekrutację na kierunek Techniki dentystyczne przeprowadza Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Formą rekrutacji jest konkurs dyplomów ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku oraz rozmowa kwalifikacyjna. 

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku Techniki dentystyczne - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Łodzi

Politechnika Łódzka kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Łodzi

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Mechanicznym PŁ