Systemy sterowania i.b. Politechnika Łódzka

Systemy sterowania inteligentnymi budynkami – Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka to ponad czterdzieści kierunków kształcenia, oferowanych kandydatom. Wśród nich znajdą Systemy sterowania inteligentnymi budynkami, prowadzone na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek Systemy sterowania inteligentnymi budynkami na Politechnice Łódzkiej realizowany jest na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Istotą kształcenia jest zapoznanie z szeroką rozumianym „inteligentnym” budownictwem. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu elektrotechniki, budownictwa, architektury oraz inżynierii środowiska, co daje fundament do wykonywania obowiązków z obszaru projektowania, programowania oraz integracji systemów zarządzania w inteligentnych i energooszczędnych budynkach.

Studia na kierunku Systemy sterowania inteligentnymi budynkami na Politechnice Łódzkiej dzielą się na następujące specjalności: Integracja systemów automatyki budynkowej, Integracja systemów pomiarowych w instalacjach i sieciach elektroenergetycznych. Jakie przedmioty widnieją w programie nauczania tego kierunku? Między innymi: analiza matematyczna, obwody elektryczne, jakość środowiska wewnętrznego, podstawy budownictwa ogólnego, podstawy instalacji budowlanych, systemy bezpieczeństwa w inteligentnym budynku, sterowniki programowalne, monitoring i wizualizacja w inteligentnym budynku, inteligentne oświetlenie elektryczne. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Systemów sterowania inteligentnymi budynkami znajdą zatrudnienie w zespołach projektowych, organizacjach gospodarczych, sektorze publicznym.

Wybór uczelni oraz kierunku kształcenia nierzadko sprawia niemałe problemy. Którą uczelnię wybrać? Która spełni nasze oczekiwania edukacyjne? Kandydaci na studia zadają wiele podobnych pytań. Jakie ma Politechnika Łódzka opinie? Dawid, student Systemów sterowania inteligentnymi budynkami mówi:

„Politechnika Łódzka, co widać po kierunku, który studiuję, przekazuje nowoczesną wiedzę. Uczy i pokazuje rzeczy, które niedługo staną się normą, niezależnie w jakiej dziedzinie. Politechnika Łódzka wychodzi w przyszłość, a Systemy sterowania inteligentnymi budynkami są tego najlepszym przykładem.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Systemy sterowania inteligentnymi budynkami na Politechnice Łódzkiej:

Absolwent kierunku Systemy sterowania inteligentnymi budynkami na Politechnice Łódzkiej posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • kosztorysowania robót,
  • zasad bezpiecznej eksploatacji i konserwacji instalacji elektrycznych,
  • prawa budowlanego,
  • modernizacji budynków i instalacji,
  • analizowania niezawodności inteligentnych budynków,
  • oceny efektywności energetycznej budynków.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Systemy sterowania inteligentnymi budynkami:

Absolwent kierunku Systemy sterowania inteligentnymi budynkami na Politechnice Łódzkiej znajdzie zatrudnienie w:

  • zespołach projektowych,
  • organizacjach gospodarczych,
  • sektorze publicznym.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Najważniejszymi przedmiotami w procesie kwalifikacyjnym na kierunek Systemy sterowania inteligentnymi budynkami są matematyka i język obcy. W gronie przedmiotów do wyboru znajdują się fizyka i chemia.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku Systemy sterowania inteligentnymi budynkami - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Łodzi

Politechnika Łódzka kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Łodzi

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ