Analityka gospodarcza – Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki to znaczący punkt na edukacyjnej mapie kraju. W gronie oferowanych kandydatom kierunków kształcenia znajduje się Analityka gospodarcza, prowadzona na studiach pierwszego stopnia.

Najistotniejszym punktem kształcenia jest nabycie umiejętności stosowania metod ilościowych w praktyce gospodarczej. Studenci poznają tajniki modelowania i prognozowania procesów społeczno-ekonomicznych, co stanowi przygotowanie do samodzielnego lub zespołowego prowadzenia analiz i prognoz rynkowych.

Do najważniejszych przedmiotów zawartych w programie nauczania należą: badania operacyjne, informatyka ekonomiczna i techniki informatyczne, analiza matematyczna, ekonomia, ekonometria i prognozowanie, projektowanie systemów informatycznych, inwestycje na rynkach finansowych. A co po studiach? Absolwenci Analityki gospodarczej na UŁ znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach, bankach, instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych, administracji centralnej oraz samorządowej, firmach konsultingowych, instytucjach rynku finansowego.

Wybór odpowiedniej uczelni nierzadko sprawia kandydatom niemałe kłopoty. Startujący na studia porównują oferty dydaktyczne, sprawdzają siatkę zajęć, przeglądają wybór specjalności.

 

Jakie ma Uniwersytet Łódzki opinie?

Igor, student Analityki gospodarczej mówi:

„Analityka gospodarcza to kierunek idealny dla tych, którzy chcieliby zaistnieć na rynku finansowym. Nie jest to łatwa sprawa, ale od czego jest wykształcenie i możliwość porozmawiania z tymi, którzy są doświadczeni w tej dziedzinie. Nigdy nie zawiodłem się na tych studiach, nigdy nie zawiodłem się na tej uczelni, zatem każdemu polecam Uniwersytet Łódzki.”