Studia na kierunku informatyka na Uniwersytecie Łódzkim to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lata do 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Program kształcenia na kierunku Informatyka opracowany jest w taki sposób, aby przekazać wiedzę dotyczącą najistotniejszych gałęzi współczesnej informatyki. Oznacza to, że największy nacisk kładziony jest na zagadnienia związane z programowaniem, algorytmami, sieciami i bazami danych, czy projektowaniem systemów informatycznych, jednak dużą uwagę poświęca się również pozyskaniu solidnego przygotowania matematycznego.
Informatyka to kierunek, którego program umożliwia także wykształcenie umiejętności analitycznego i syntetycznego myślenia, dzięki którym możliwe jest niestandardowe podejście do rozwiązywania różnych praktycznych problemów, wymagających stworzenia lub zaadaptowania technologii informatycznych.
Absolwenci studiów na kierunku Informatyka w Łodzi mają posiadać szeroką wiedzę oraz liczne umiejętności i nie jest to wyłącznie efekt prowadzonego kształcenia, ale również wymagań stawianych przez współczesny rynek zatrudnienia. Absolwenci otrzymują przygotowanie do pracy na różnych stanowiskach, które opierają się na umiejętnościach między innymi z zakresu projektowania i programowania systemów informatycznych, tworzenia baz danych i zarządzania nimi, czy konfigurowania i bezpiecznego utrzymywania systemów i sieci komputerowych.
Informatyka główne przedmioty:
Informatyka to obecnie najpopularniejszy kierunek kształcenia. Każdego roku, chętnych na poznawanie tej dziedziny przybywa. Jedną z łódzkich uczelni, na której można zdobyć informatyczną wiedzę jest Uniwersytet Łódzki.
Sprawdź
Uniwersytet Łódzki kierunki studiów
Celem kształcenia jest przekazywanie studentom wiedzy i umiejętności dotyczących podstawowych gałęzi współczesnej informatyki, na czele z opanowaniem różnych technik związanych z przetwarzaniem informacji. Informatyka na Uniwersytecie Łódzkim to zaawansowana algorytmika, metody sztucznej inteligencji, komputerowe wspomaganie obliczeń.
W gronie przedmiotów, które należy zaliczyć podczas studiów znajdują się, między innymi: programowanie obiektowe, systemy operacyjne, algorytmy i złożoność, metody numeryczne, projektowanie systemów bazodanowych, zarządzanie infrastrukturą sieciową, modelowanie i animacja komputerowa, geometria w grafice komputerowej. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwent Informatyki na Uniwersytecie Łódzkim może wykorzystać jako programista, administrator systemów informatycznych, administrator baz danych.
Kandydaci na studia informatyczne, przed obraniem konkretnego kierunku kształcenia, zadają wiele pytań mających pomóc im w dokonaniu wyboru.
Bartek, student II stopnia Informatyki mówi:
„Studiuję Informatykę na specjalności „Grafika komputerowa i projektowanie gier” bo od dziecka marzyłem o tworzeniu gier komputerowych oraz efektów specjalnych do filmów akcji. Teraz się tego uczę. Zdobywam wykształcenie z dziedziny, która obecnie po prostu rządzi światem. „
Studia na kierunku informatyka prowadzone są przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego zlokalizowanego przy ul. Banacha 22 w Łodzi.
Kontakt:
tel. (042) 635 59 49
Informatyka Uniwersytet Łódzki limity miejsc - rekrutacja 2024/2025
Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ
Wydział Matematyki i Informatyki UŁ
Informatyka Uniwersytet Łódzki ceny - rekrutacja 2024/2025 (pierwszy rok studiów)
Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ
studia stacjonarne: bezpłatne
studia niestacjonarne: 6000 zł
Wydział Matematyki i Informatyki UŁ
studia stacjonarne: bezpłatne
studia niestacjonarne: 8000 zł
*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.