Informatyka studia Łódź | woj. łódzkie

Dla kogo ten kierunek

Dynamicznie rozwijająca się gospodarka, oparta w dużej mierze na działaniu elektronicznych podzespołów i urządzeń nieustannie podłączonych do prądu, wiele zawdzięcza współczesnym technikom z branży IT. Najwprawniejszy informatyk posiadający głowę na karku jest w stanie zaprogramować komputery i inne urządzenia elektroniczne w sposób niezrozumiały, a zarazem fascynujący dla przeciętnego zjadacza chleba. Te nadzwyczajne umiejętności informatyków są bardzo doceniane licznymi możliwościami zawodowymi zarówno w kraju, jak i zagranicą oraz znacznymi zarobkami znacznie przekraczającymi średnią krajową dowolnie wybranego obszaru świata.

Informatyka to dziś królowa wśród kierunków ścisłych, pożądana i rozchwytywana przez wzgląd na zapotrzebowanie rynku pracy. Osobiście nigdy jeszcze nie słyszałam, by któryś z moich znajomych po informatyce nie miał pracy. Studenci informatyki w Łodzi mogą się pochwalić naprawdę dobrą sytuacją socjalno-bytową. Studia nie przeszkadzają w podjęciu pracy informatyka praktycznie od samego początku nauki! Sytuacja miasta Łódź, które w tym momencie tak dużo pieniędzy inwestuje w rozwój nowoczesnych technologii, systemów elektronicznych i informatycznych, sprzyja wykształconym informatykom, którzy dzięki podjętym studiom zwiększają swoje możliwości intelektualne do kreowania nowych systemów oraz tworzenia innowacyjnych rozwiązań dla ludzi.

 

Program studiów i gdzie studiować

Nauka informatyki nieco się różni w zależności od uczelni. Dla przykładu, oprócz samej umiejętności programowania Uniwersytet Łódzki postanowił zmienić obraz typowego, samotnego informatyka, z którym trudno się porozumieć i od pewnego momentu przykłada szczególną uwagę do kształcenia postaw pro grupowych i umiejętności komunikacyjnych. Dzięki temu informatycy z dyplomem Uniwersytetu potrafią sprawnie pracować w zespołach informatycznych. Natomiast na Politechnice Łódzkiej ogromny nacisk kładziony jest na jak najlepszy rozwój kompetencji matematycznych, będących filarem rozwoju niemal każdej nauki ścisłej.

Na większości uczelni w Łodzi, które mogą pochwalić się tym, że w ich repertuarze znajduje się informatyka, możecie nauczyć się jak funkcjonują mikroprocesory, magistrale, sterowniki i interfejsy, trzymamy kciuki, abyście w przyszłości zajmowali się ich tworzeniem! Poznacie podstawy grafiki komputerowej i jej programowania, techniki prezentacji, sposoby działania sieci komputerowych, baz danych, techniki zabezpieczania danych oraz ich ochrony oraz jedną z najciekawszych dziedzin – zagadnienia sztucznej inteligencji i systemów ekspertowych. Jesteście gotowi postarać się o dyplom wykształconego informatyka? Sprawdźcie, gdzie można takowy zdobyć.

czytaj dalej informatyka studia łódź