Prawo studia Łódź  | woj. łódzkie

Wizja atrakcyjnej i dobrze płatnej pracy przyciąga wielu, o ile nie wszystkich, przyszłych maturzystów. Wbrew powszechnie krążącej opinii o tym, że do kanonu kierunków uznawanych za przyszłościowe należą wyłącznie dziedziny ścisłe, techniczne i medyczne, istnieje szereg studiów obejmujących swoim spektrum nauki humanistyczne oraz społeczne, które cieszą się niesłabnącą popularnością ze względu na oferowane możliwości zawodowe.

Jednym z najlepiej prosperujących kierunków z pogranicza nauk humanistycznych, filozoficznych oraz społecznych jest prawo. Ponieważ studia na kierunku prawo należą do jednych z najchętniej wybieranych dróg dalszej nauki, łódzkie uczelnie oferują możliwość ich podjęcia.

Dla przyszłych maturzystów poszukujących idealnych dla siebie studiów w Łodzi, Uniwersytet Łódzki, Akademia Humanistyczno Ekonomiczna oraz Społeczna Akademia Nauk zaproponowały naukę na kierunku prawo, na który rok rocznie zgłasza się najwięcej kandydatów. Fakt ten nie wzbudza jednak żadnego zaskoczenia, bowiem liczba aplikacji niemal od początku istnienia tego kierunku znacznie przewyższała liczbę dostępnych miejsc, co nieustannie potwierdza ogromne zainteresowanie naukami prawnymi wśród przyszłych pracowników współczesnego rynku pracy.

Jednak droga na sam szczyt kariery prawniczej jest długa, kręta i wymagająca dużego nakładu czasowego po ukończeniu samych studiów, bowiem aby zostać sędzią, adwokatem, radcą prawnym czy komornikiem, czeka Cię dodatkowo jeszcze nawet 3 i pół roku nauki w praktyce, czyli aplikacji.

czytaj dalej: prawo studia Łódź