Previous Frame

KIERUNKI STUDIÓW W ŁODZI

Stwierdzenie, że w Łodzi znajdziesz wszystkie kierunki studiów, jakie tylko mogą Cię interesować, wcale nie jest na wyrost. Kierunki medyczne, weterynaryjne, informatyczne, filologiczne, pedagogiczne, fizyczne i wiele, wiele innych. Swoje miejsce znajdą tu osoby chcące studiować zarówno automatykę i robotykę, jak i ci wybierający się na kosmetologię. Łódź wykształci przyszłego logistyka i wiolonczelistkę. Zdobędziesz tu tytuł inżyniera produkcji lub magistra marketingu. Na Politechnice Łódzkiej i Uniwerystecie Łódzkim działa albowiem łącznie 26 wydziałów. Oprócz tego znany w całej Polsce Uniwesytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Filmowa i Akademia Muzyczna. Słowem – dla każdego coś dobrego!

 

Kandydaci na łódzkie uczelnie najchętniej wybierają psychologię, kierunek lekarski, prawo, logistykę, budownictwo czy Informatykę. Niestety nie każdy chętny dostanie się na swoje wymarzone studia – limity miejsc sprawiają, że naukę na najbardziej obleganych kierunkach rozpoczną maturzyści z najlepszymi wynikami. Nie ma się jednak czym martwić, bowiem łódzka oferta edukacyjna jest bardzo szeroka. Architektura, pedagogika, fizjoterapia, filologia polska czy romańska, logopedia, turystyka – to tylko kropla w morzu możliwości, jakie daje studiowanie w Łodzi.
Ważną grupę kierunków studiów w Łodzi stanowią także te artystyczne. Oferta edukacyjna, lecz również kulturalna miasta Tuwima, jest bowiem bardzo bogata. Łódzka Filmówka uważana za najlepszą szkołę filmową w Polsce, znana jest także na całym świecie – w 2014 roku amerykański magazyn filmowy "The Hollywood Reporter" uznał łódzką uczelnię za drugą najlepszą zagraniczną szkołę filmową. Taka renoma odbija się również w ilości studentów, chcących podjąć studia aktorskie, reżyserskie, fotograficzne czy operatorskie w Łodzi. W 2013 roku na jedno miejsce na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej przypadało około 34 kandydatów. 
Nie tylko Filmówka, a także łódzka Akademia Sztuk Pięknych, cieszy się dobrą opinią na całym świecie. Jeśli interesują Cię kierunki takie jak grafika, malarstwo, sztuki plastyczne, czy architektura wnętrz, poważnie zastanów się nad wyborem ASP w Łodzi. A jeśli moda to Twoja pasja, lubisz rysować i projektować - połącz swoje zainteresowania z kierunkiem studiów! Umożliwią Ci to studia na Politechnice Łódzkiej. Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, oprócz wzornictwa, oferuje swoim kandydatom również inżynierię materiałową czy unikatowe włókiennictwo. Oprócz Łodzi jeszcze tylko w Bielsku-Białej można kształcić się na tym kierunku.

1. Uniwersytet Łódzki - kierunki

 

Uniwersytet Łódzki to uczelnia, na której zacznie się Twoja przyszłość. Poznasz przyjaciół, z którymi przejdziesz przez życie, którzy będą Cię wspierać w sukcesach i porażkach. Nawiążesz znajomości, które zaowocują w przyszłej karierze zawodowej. Rozwiniesz swoje umiejętności i kompetencje. Zdobędziesz nową wiedzę, a to co Cię szczególnie zainspiruje, będziesz nieustannie rozwijał i poznawał. Uniwersytet Łódzki oferuje kilkadziesiąt kierunków studiów na 12 wydziałach. Uczelnia kształci w zakresie: nauk  ścisłych, humanistycznych, ekonomicznych, prawniczych, biologicznych oraz pedagogicznych.

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

Wydział Chemii

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny

Wydział Filologiczny

Wydział Filozoficzno-Historyczny

Wydział Fizyki i Inforamtyki Stosowanej

Wydział Matematyki i Informatyki

Wydział Nauk Geograficznych

Wydział Nauk o Wychowaniu

Wydział Prawa i Administracji

Wydział Studiów Międzynarodowych i Politiologicznych

Wydział Zarządzania

2. Politechnika Łódzka - kierunki

 

Politechnika Łódzka to 4. uczelnia techniczna w Polsce według rankingów "Rzeczpospolitej" i "Perspektyw". Bogata oferta edukacyjna i różnorodność kierunków studiów gwarantuje zdobycie kompetencji zawodowych, poszukiwanych przez pracodawców, renomowanych firm polskich i międzynarodowych. Politechnika Łódzka to dobre miejsce dla osób planujących rozwój osobisty, lubiących wyzwania i pracę w międzynardowym środowisku. Uczelnia oferuje kilkadziesiąt kierunków studiów na 10 wydziałach, 3 kolegiach i 1 instytucie.

Wydział Mechaniczny

Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki

Wydział Chemiczny

Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów

Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności

Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki Matematyki Stosowanej

Wydział Organizacji i Zarządzania

Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska

Wydział Budownictwa, Architektury i Ochrony Środowiska

Instytut Papiernictwa i Poligrafii

Kolegium Towaroznawstwa

Kolegium Gospodarki Przestrzennej

Kolegium Logistyki

Centrum Kształcenia Międzynarodowego

  • ARCHITEKTURA i URBANISTYKA (INŻYNIERIA ARCHITEKTONICZNA)
  • ELEKTRONIKA i TELEKOMUNIKACJA
  • FIZYKA TECHNICZNA
  • BIOTECHNOLOGIA
  • INFORMATYKA
  • INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA
  • MECHANIKA i BUDOWA MASZYN
  • ZARZĄDZANIE i INŻYNIERIA PRODUKCJI

 

3. Uniwersytet Medyczny w Łodzi - kierunki

 

Uniwersytet Medyczny w Łodzi jest największą uczelnią medyczną w Polsce. Od 1 października 2002 roku zapewnia możliwość rozwoju na wysokim poziomie, kształcąc studentów na kilkunastu kierunkach studiów: medycznych oraz humanistycznych. Uniwersytet utworzono po złączeniu dwóch dawnych łódzkich szkół: Akademia Medyczna oraz Wojskowa Akademia Medyczna, dzięki czemu student ma dziś szeroki wachlarz możliwości zdobywania wiedzy zarówno lekarskiej, a także z zakresu ratownictwa medycznego  czy zdrowia publicznego. Jest to pierwszy krok to kariery naukowej, który gwarantuje zdobycie praktycznej i merytorycznej wiedzy, w towarzystwie przyjaciół o podobnych zainteresowaniach i pasjach. Uniwersytet Medyczny oferuje fascynujące zajęcia na szesnastu kierunkach studiów, rozmieszczonych na pięciu wydziałach.

Wydział Wojskowo Lekarski

Wydział Farmaceutyczny

Wydział Lekarski

Wydział Nauk o Zdrowiu

Wydział Nauk Biomedycznych i Kształecenia Podyplomowego

4. Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi - kierunki

 

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi to uczelnia artystyczna, która powstała w 1945 roku z myślą o  studentach kreatywnych, rządnych przygód w świecie mody oraz pasjonatów malarstwa czy grafiki. Akademia Sztuk Pięknych pozwala rozwijać młode talenty oraz zdolności artystyczno-projektowe przyszłych studentów. Zadaniem uczelni jest nowoczesne kształcenie młodych osób, zainteresowanych pracami plastycznymi, architekturą wnętrz czy na przykład projektowaniem graficznym. Swoje miejsce odnajdzie tutaj każdy student o artystycznej duszy, chcący pogłębić swoją wiedzę i zdobyć wysokie kwalifikacje, by w przyszłości uzyskać możliwości do dalszego samokształcenia. Akademia Sztuk Pięknych dysponuje placówkami na czterech wydziałach, obejmujących 6 efektownych kierunków studiów.

Wydział Grafiki i Malarstwa

Wydział Sztuk Wizualnych

Wydział Wzornictwa i Architektury Wnętrz

Wydział Tkaniny i Ubioru

5. Akademia Muzyczna w Łodzi - kierunki

 

Akademia Muzyczna w Łodzi jest uczelnią artystyczną, gdzie nieustannie gra muzyka. Studenci, którym rytm serca narzucają nuty, mogą zmierzyć się tutaj z wyzwaniami edukacji z zakresu kompozycji, rytmiki czy muzykoterapii na jednym z czterech wydziałów. Student będzie miał także jedyną w swoim rodzaju możliwość kształcenia i pielęgnowania swojej pasji na dowolnym instrumencie, zdobywając jednocześnie doświadczenie naukowe. Akademia nadzorowana jest przez wykwalifikowanych specjalistów muzycznych oraz grono pedagogów, dając możliwość profesjonalnego rozwoju i pogłębiania wiedzy studentów. Doceniając utalentowane osoby, Akademia Muzyczna przyczynia się do spełnienia wielu marzeń  młodych studentów o kreowaniu kariery zawodowej z zakresu śpiewu czy gry aktorskiej. Uczelnia artystyczna zapewnia 29 kierunków, obejmujących naukę o dawnych, jak i współczesnych instrumentach, a także 9 kierunków  studiów zajmujących się szeroko pojętą edukacją, od teorii muzyki do choreografia i techniki tańca.

Wydział Kompozycji, Teorii Muzyki, Rytmiki i Edukacji Muzycznej

Wydział Fortepianu, Klawesynu i Instrumentów Dawnych

Wydział Instrumentalny

Wydział Wokalno - Aktorski

6. Szkoła Filmowa w Łodzi - kierunki

 

Szkoła Filmowa w Łodzi jest jedną z najstarszych tego typu uczelni na świecie. Jest to także jedno z najbardziej artystycznych miejsc nauczania, gdzie studenci zdobywają kwalifikacje  zawodowe jako operatorzy, animatorzy, scenarzyści oraz montażyści. Szkoła filmowa to doskonałe miejsce, by rozwijać swoje umiejętności aktorskie czy reżyserskie, a także miejsce, które pozwala piąć się po szczeblach kariery na stanowisko kierowników produkcji filmowej i telewizyjnej. Innowacyjne kamery cyfrowe, sprzęt oświetleniowy i dźwiękowy, hale zdjęciowe oraz pracownie komputerowe są nieodłącznym elementem zajęć warsztatowych, które każdego dnia wzbogacają i pogłębiają  zdobywaną wiedzę. Na studentów Szkoły Filmowej czeka wiele wyzwań na prawdziwym planie filmowym, jeszcze więcej emocji  podczas zdobywania cennego doświadczenia oraz nieograniczona  radość przy realizacji pierwszych etiud.  Szkoła Filmowa ma do zaoferowania 4 wydziały oraz 8 kierunków studiów, na których co roku spełniają swoje marzenia setki studentów.

Wydział Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej

Wydział Operatorski i Realizacji Telewizyjnej

Wydział Organizacji Sztuki Filmowej

Wydział Aktorski