Previous Frame

UCZELNIE W ŁODZI

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i szesnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu.
 
Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym,a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.
 
Naukowe zaplecze Łodzi zapewnia miejsce rozwoju dla humanistów, przedstawicieli nauk ścisłych, ale również dla artystów.
 
Trzy największe uczelnie w Łodzi, czyli Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka czy Uniwersytet Medyczny w Łodzi od lat cieszą się dużym zaufaniem wśród studentów, którzy wysoko cenią sobie warunki studiowania oraz możliwości znalezienia pracy w Łodzi. Dysponują one znakomitą kadrą wykładowców i coraz lepszą bazą dydaktyczną. Co istotne, uczelnie w Łodzi z roku na rok zajmują coraz wyższe miejsca w akademickich rankingach, a poszczególne kierunki przez nie oferowane są doceniane przez Państwową Komisję Akredytacyjną.
 
 
 
 
otouczelnie.pl - uczelnie w łodzi
 
 
 
Nie tylko umysły ścisłe i humaniści znajdą w Łodzi coś dla siebie. Artystyczne dusze mają możliwość rozpoczęcia swojej kariery na łódzkich uczelniach artystycznych: Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów, Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego oraz Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera, której mury opuścili słynni twórcy kina, m.in. Andrzej Wajda, Roman Polański, Krzysztof Zanussi i Krzysztof Kieślowski.
 
Wybór kierunku studiów jest ważny. Będzie on bowiem determinować rozwój zawodowy i osobisty oraz zdobycie pracy i rozwoju zainteresowań. Dlatego warto się nad tym dokładnie zastanowić. Warto mieć również pomysł na siebie. Władysław Grzeszczyk powiedział, że „nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć – świadczy o naszej mądrości”. Mamy nadzieję, że podejmując studia na uczelniach w Łodzi nie tylko poszerzysz swoje horyzonty, zgłębisz wiedzę, poznasz ciekawych ludzi i zdobędziesz cenne doświadczenia, które zaowocują w przyszłości, ale po prostu spędzisz tu jeden z najpiękniejszych okresów swojego życia. Pamiętaj, iż Twój rozwój zawodowy jest możliwy w Łodzi. Tutaj swoją siedzibę mają m.in. takie koncerny międzynarodowe jak: Procter & Gamble, Infosys, Grupa Citi, Dell, Indesit, General Electric, Hewlett-Packard, BSH czy Philips.

 

 
 
otouczelnie.pl - łódź uczelnie
 
 
Kluczowe w ostatnich latach dla Łodzi nowe gałęzie produkcji w branży elektrotechnicznej i logistycznej są rozszerzane o usługi BPO i przemysł nowych technologii. Wiele pofabrycznych obiektów już zostało przekształconych w nowoczesne biurowce. Kierunek kreatywnego myślenia w gospodarce wymusza poszukiwanie kolejnych inwestorów z dziedzin opartych na innowacyjności i nowoczesnych technologiach. Drogi nauki i biznesu krzyżują się w Technoparku Łódź. To miejsce, gdzie wykorzystuje się olbrzymi potencjał firm, łódzkich uczelni i wsparcie samorządu. Główną misją Technoparku jest transfer nowoczesnych technologii ze sfery nauki do sfery biznesu.
 
Łódź kreuje to nie tylko hasło promocyjne, ale kierunek działania, który inspiruje do dalszej pracy. W miejskim programie ważną funkcję pełni kreatywna edukacja. Absolwenci łódzkich uczelni są innowacyjnym kapitałem ludzkim, który pomoże w przyszłości wzmacniać i rozwijać sektor kreatywny miasta. Chcemy podkreślić, iż wśród absolwentów łódzkich szkół wyższych jest wiele osób, które piastują dziś ważne stanowiska w Polsce i za granicą. Niektórzy, swoimi pomysłami, ideami i wynalazkami zmieniają nasze codzienne życie. Ty również możesz dołączyć do tego grona!
 
 
Monika Paluch