Fizyka techniczna PŁ

Fizyka techniczna – Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka to jedna z największych uczelni technicznych, oferująca kandydatom bogatą paletę kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Fizyka techniczna, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Fizyka techniczna na Politechnice Łódzkiej realizowany jest na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej. Istotą kształcenia jest zapoznanie się zagadnieniami związanymi z fizyką komputerową, metodami numerycznymi, optyką, fizyką powierzchni i cienkich warstw, fizyką półprzewodników, fizyką kryształów stałych i ciekłych oraz technikami laserowymi. Studenci poznają zasady biofizyki, anatomii i histologii, terapii medycznej oraz fizykalnych metod diagnostyki. Fizyka techniczna na Politechnice Łódzkiej to także teoretyczne i praktyczne przygotowanie do programowania, komputerowej symulacji i modelowania zjawisk fizycznych oraz analizy danych eksperymentalnych.

Studia na kierunku Fizyka techniczna na Politechnice Łódzkiej, na drugim stopniu, dzielą się na dwie specjalności: Fizyka medyczna, Optoelektronika. Przedmioty z jakimi spotkają się studenci w toku nauki, to między innymi: grafika inżynierska, metody analizy danych doświadczalnych, ochrona radiologiczna, lasery i ich zastosowanie, programowanie i symulacje, technika cyfrowa, symulacje komputerowe. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Fizyki technicznej mogą wykorzystać w branży IT, laboratoriach przemysłowych lub badawczych, branży healthcare, przemyśle optoelektronicznym i telekomunikacyjnym.

Jeśli wybraliśmy Fizykę techniczną jako nasz kierunek studiów, warto zastanowić się nad tym, która uczelnia będzie dla nas najlepsza. Jeśli skierowaliśmy swoją uwagę na Łódź, należy zadać pytanie: Jakie ma Politechnika Łódzka opinie? Szymon, student Fizyki technicznej mówi:

„Fizyka techniczna to niesamowita sprawa, ale tylko wtedy gdy ciekawie jest przedstawiona. Tego oczekiwałem od studiów; aby wykładowcy przekazywali wiedzę z pasją, radością. Takich wykładowców spotkałem na Politechnice Łódzkiej.”

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Fizykę techniczną na Politechnice Łódzkiej:

Absolwent Fizyki technicznej na Politechnice Łódzkiej posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • fizykalnych metod diagnostyki,
 • komputerowej symulacji i modelowania zjawisk fizycznych,
 • analizy danych eksperymentalnych oraz procesów technologicznych,
 • analizy sygnałów biologicznych,
 • cyfrowego przetwarzania sygnałów,
 • terapii medycznej.

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Fizyka techniczna:

Absolwent kierunku Fizyka techniczna na Politechnice Łódzkiej znajdzie zatrudnienie w:

 • branży IT,
 • laboratoriach przemysłowych i laboratoriach badawczych,
 • branży healthcare,
 • przemyśle optoelektronicznym,
 • przemyśle telekomunikacyjnym.

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Najważniejszymi przedmiotami w procesie kwalifikacyjnym na kierunek Fizyka techniczna są matematyka i język obcy. W gronie przedmiotów do wyboru znajdują się fizyka, chemia, informatyka, biologia.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia fizyczne wybrać

Studia na kierunku Fizyka techniczna - wszystko co musisz wiedzieć

Studia fizyczne w Łodzi

Politechnika Łódzka kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Łodzi

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej