Previous Frame

Wyjątkowy tydzień na Politechnice Łódzkiej 

 
Od 11 do 15 września br. Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ organizuje już po raz ósmy dla uczniów liceów ogólnokształcących z terenu województwa łódzkiego Tydzień z matematyką i fizyką . W tegorocznej edycji weźmie udział aż 163 uczniów. 
 
„Z każdym rokiem obserwujemy coraz większe zainteresowanie naszą inicjatywą. Szkoły same dopytują się nas o termin przedsięwzięcia, dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się przyjąć uczniów aż z 5 liceów.” - podkreśla dr inż. Agnieszka Niedziałkowska z CNMiF, koordynująca projekt. 
 
Politechnikę odwiedzą uczniowie z I LO w Sieradzu, I LO z Tomaszowa Mazowieckiego, II LO z Wielunia, II LO ze Zduńskiej Woli oraz z LO z Poddębic. Zakwaterowani w domach studenckich licealiści uczęszczać będą na wykłady, ćwiczenia i warsztaty oraz laboratoria zarówno z matematyki jak i fizyki. 
 
„Chciałbym dowiedzieć się, jak bardzo wykłady na uczelni różnią się od zajęć szkolnych i dlaczego warto wybrać Politechnikę Łódzką. Mam nadzieję poznać wykładowców PŁ i poczuć się jak student” – mówi Kuba Jaruga, uczeń LO w Poddębicach.
 
Poza matematyką i fizyką licealiści będą mieli czas na zwiedzanie LabFactora, nowoczesnego budynku Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, poznanie Biblioteki PŁ oraz zajęcia sportowe na terenie Centrum Sportu PŁ.

 

 

łódź akademicka