Previous Frame

Rewitalizacja miast- nowy międzyuczelniany kierunek studiów

Projekt studiów stacjonarnych drugiego stopnia został zatwierdzony 21 marca ubiegłego roku poprzez podpisanie porozumienia przez Prezydent Miasta Łodzi Hannę Zdanowską oraz ówczesnych rektorów dwóch największych łódzkich uczelni.

22 maja br. władze Uniwersytetu Łódzkiego oraz Politechniki Łódzkiej podpisały umowę o prowadzeniu interdyscyplinarnych studiów- Rewitalizacja miast. Jak twierdzi obecna podczas spotkania Hanna Zdanowska: „Cele przyjęte przez organizatorów programu studiów są zbieżne z celami miasta, które od lat wdraża w Łodzi programy rewitalizacyjne, mające ożywić tkankę miejską.” Dodała również, że innowacyjny kierunek jest również odpowiedzią na zapotrzebowanie gospodarcze i społeczne związane z rozwojem polskich miast. „Kierunek wykreuje nowy zawód specjalisty ds. rewitalizacji, a jego absolwenci mają znaleźć racę m.in. w urzędach miast, gminach, agendach rządowych, czy firmach”- mówi prof. Wiak, rektor Politechniki Łódzkiej

Program studiów obejmie zajęcia praktyczne, na których studenci będą zgłębiać wiedzę o aktywizacji i partycypacji społecznej, gospodarce miejskiej i technologii budowlanych. Dodatkowo studenci zyskają wiedzę z zakresu architektury i urbanistyki oraz co najważniejsze nabędą umiejętności dotyczące właściwego kształtowania procesów rewitalizacyjnych.

Studenci, którzy zdecydują się na ten kierunek zmuszeni będą określić specjalizację. Do wyboru mają profile: społeczno-partycypacyjny i ekonomiczno-gospodarczy pod przewodnictwem UŁ oraz archtektoniczno-budowlany opracowany przez Politechnikę Łódzką.

Kierunek rewitalizacja miast powstała z inicjatywy Prezydent Miasta Łodzi oraz ówczesnych rektorów prof. W. Nykiela z UŁ i prof. S. Bieleckiego reprezentującego PŁ. Unikatowy kierunek w skali kraju zostanie uruchomiony od października.

czytaj dalej >

(KM)

Żródło otouczelnie.pl

 

 

łódź akademicka